КАБМИН

 

На доручення Президії Федерації профспілок України (Постанова Президії ФПУ від 21 червня) Голова ФПУ Григорій Осовий мав робочу зустріч з Премєр-Міністром України Володимиром Гройсманом з метою проінформувати Голову Уряду про позицію профспілок щодо наступу на права профспілок, у тому числі майнові, та запропонувати шляхи вирішення цієї актуальної проблеми.

Профспілковий лідер проінформував Володимира Гройсмана про складну ситуацію, у якої опинилися профспілки у зв’язку з намаганнями з боку виконавчих органів влади активізувати наступ на їх законні майнові права. Голова ФПУ наголосив:  ситуація ускладнюється тим, що в низці випадків у судовому порядку ставиться питання також про виселення профспілкових органів із займаних ними будинків і приміщень, що посилює напруження у відносинах між Кабінетом Міністрів України та Федерацією професійних спілок України, які є соціальними партнерами.

При цьому, зазначив Григорій Осовий, органами виконавчої влади та судами чомусь не береться до уваги історичний аспект формування незалежних професійних спілок України. Адже у рішенні Вищого господарського суду України від 19 лютого 2015 року було прямо рекомендовано відповідним судам звернути увагу на необхідність ретроспективного дослідження питань реорганізації профспілкових організацій СРСР та утворення Федерації незалежних профспілок України, вивчати компетенцію профспілкових органів СРСР, зокрема, Всезагальної конфедерації профспілок СРСР приймати рішення про зміну правового режиму майна, яке перебувало у її власності, та передавати спірне майно у власність іншим організаціям.

Голова Федерації профспілок України зокрема акцентував увагу на тому, що попередні доручення  Прем’єр-Міністра щодо питання захисту законних прав профспілок, у тому числі майнових, фактично не реалізовані у тому обсязі, як визначалось завданнями. Більш того, декілька спроб підготувати відповідні пропозиції через Комітет з питань економічної та правової політики, який очолює Перший віце-прем’єр Степан Кубів,  не дали позитивного результату. А законопроект, який був підготовлений Федерацією профспілок України як альтернатива законопроекту Фонду держмайна, наразі теж залишився без реагування.

Така ситуація, впевнений профспілковий лідер, потребує втілення в життя додаткових дієвих та ефективних заходів з боку Голови Уряду. Григорій Осовий проінформував Премєр-Міністра про позицію ФПУ щодо постанов Верховної Ради 1992-94 р.р., якими майно всесоюзних організацій визнавалося власністю держави, і навів низку переконливих аргументів на користь законних підстав того факту, що профспілкове майно по закону і по праву належить саме профспілкам і все спроби зазіхання на нього є  незаконними  та такими, що суперечать принципам і нормам міжнародного та вітчизняного права.

Голова ФПУ під час зустрічі проінформував Володимира Гройсмана про пропозиції профспілок щодо законодавчого урегулювання цього гострого питання. Зокрема Федерація профспілок України запропонувала внести зміни у статтю 34 Закону «Про професійні спілки, їх прав та гарантії діяльності», які б ще раз закріпили той факт, що майно, яким володіють та розпоряджаються профспілки, є їх власністю і не може бути протиправно відчужено в будь-який спосіб.

Законопроектом окремо пропонується врегулювати питання подальшого використання майна, що належало профспілкам, їх об’єднанням, але за рішенням відповідних судів визнано державною власністю та інші пункти.

Таким чином, наголосив під час зустрічі Голова ФПУ, профспілки виступають за цівілізоване, правове вирішення цього питання на законодавчому рівні і будуть зі свого боку робити все, щоб це відбулось. Аналогічного підходу, взаєморозуміння та співпраці вони чекають і від  парнетрів по соціальному діалогу, перш за все Уряду.

Більш того, сказав Григорій Осовий, профспілки сподіваються, що Кабінет Міністрів України, як соціальний партнер і як субєкт законодавчої ініцативи уважно і з розумінням віднесеться до такої ініцітаиви і піддримає її.

Було також підкреслено, що у разі продовження настпупу на права прфоспілок, у тому числі майнові, профспілки і надалі будуть активно та ефективно захищати ці права всімя заходами, які вони мають у своєму арсеналі.

 

Прес-центр ФПУ