А1

 

 У профспілок та парламентського омбудсмена спільна мета, спільні завдання – надійно та ефективно захищати права людей. Тому зрозуміло та логічно, що вони мають об’єднувати свої зусилля для досягнення цієї мети.

 

Таким був лейтмотив виступів Голови Федерації профспілок України Григорія Осового і Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової  під час підписання Меморандуму про співпрацю між ФПУ та Уповноваженим ВР з прав людини, що відбулось 24 липня. 

У заході взяли участь заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий та Володимир Саєнко, голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук, голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко, керівник Департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях.

 

А2

 

 У документі так і зазначено: «Метою Меморандуму є консолідація зусиль Сторін, спрямованих на співпрацю в частині попередження, виявлення, недопущення порушень соціально-економічних і трудових прав та свобод членів професійних спілок, інших працівників, а також сприяння дотриманню таких прав і свобод у своїй діяльності посадовими і службовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування.»

Людмила Денісова та Григорій Осовий домовилися про розроблення узгоджених пропозицій і рекомендацій щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм і планів дій, ратифікації міжнародних договорів, зокрема, з питань трудових, соціально-економічних прав, свободи колективних переговорів, конституційного права на страйк тощо.

 

 А

 

У Меморандумі йдеться про необхідність залучення ФПУ, її членських організацій до вивчення стану дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні й підготовки щорічних та спеціальних доповідей Уповноваженого.

«Захист прав людини - наша спільна мета. І ми маємо об’єднатися задля її досягнення. Тому хочемо запропонувати Федерації профспілок  спільне проведення моніторингу стану забезпечення прав і свобод людини» - наголосила Людмила Денісова.

 Меморандум передбачає проведення  аналізу причин системних порушень трудових і соціально-економічних прав громадян, їх наслідків, підготовку узгоджених пропозицій органам державної влади та місцевого самоврядування щодо усунення та запобігання  таким порушенням.

Уповноважений та Голова ФПУ  домовилися також про проведення спеціальних консультацій з метою вироблення узгодженої позиції сторін щодо розв’язання найбільш гострих та актуальних проблем у сфері захисту прав та свобод працівників.

 

  А5

 

Також передбачається ведення спільного моніторингу стану забезпечення прав і свобод працівників, вивчення та узагальнення фактів порушень їхніх прав і свобод та оцінка ефективності вжитих заходів щодо усунення таких порушень, а також сприяння підвищенню рівня правової інформованості громадян щодо реалізації та захисту їхніх прав та свобод.

 

 А3

 

 Отже, Меморандум підписано. Справа – за його реалізацією.

 

Прес-центр ФПУ