P1170112

 

 3 серпня було здійснено чергову спробу рейдерського захоплення будівлі профспілок Закарпаття на площі Народній, 5 в місті Ужгороді. Цього разу її здійснили працівники Мукачівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області (начальник Іван Медвідь). Вони представляли інтереси Закарпатського окружного адміністративного суду, а про вчинення виконавчих дій облпрофраду повідомила головний державний виконавець Віра Добоні.

 

У зв’язку з можливим рейдерським захопленням Будинку профспілок на площі Народній зібралися працівники обласних організацій галузевих профспілок, облпрофради, підвідомчих організацій профспілок, профспілкові активісти різних галузей. До них звернувся голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько.

Зокрема, профспілковий лідер області наголосив, що профспілки заявляють рішуче «Ні»! свавіллю органів державної влади та судів, які грубо порушили Конституцію України, Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», міжнародні норми   права. Цим самим Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні, а працівників облпрофради та галузевих обкомів профспілок намагаються позбавити робочих місць з фактичним виселенням людей на вулицю. Кабінетом Міністрів України ігноруються звернення міжнародних організацій профспілок щодо неприпустимості порушень прав профспілок Закарпаття, й зокрема, спроб рейдерського захоплення Будинку профспілок

Такі дії є сучасною формою державного і судового рейдерства, що є свідченням наступу на майнові права спілчан Закарпаття з метою силового захоплення будівлі профспілок нашого краю, яка використовується для здійснення ними своєї статутної діяльності. Право приватної власності профспілок гарантовано Конституцією України, має рівні права з державною власністю і тому в жодному разі не може бути захоплене, вилучене або «націоналізоване» в інтересах осіб, які очолюють владні і судові структури.

У зв’язку з цим, як заявив Володимир Фленько, профспілки розпочинають збір підписів за   недовіру суддям, які приймали незаконні рішення з майнових питань, до яких були залучені профспілки.

Голова обласної профспілкової організації працівників культури, член Ради ФПУ Наталія Товтин у своєму емоційному виступі наголошувала на  неприпустимості порушень прав профспілок Закарпаття, й зокрема, позбавлення у рейдерський спосіб їх будівлі, де вони виконують свої функції згідно Закону України про професійні спілки. В цьому відчуваємо підтримку спілчан різних галузей нашого краю.

Виправдати прийняті судові рішення намагалася суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Зоя Плеханова. Але її аргументи не були переконливі і сприйняті: після завершення виступу профспілкові активісти вигукували: «Ганьба!». Чому, до прикладу, Закарпатський окружний адміністративний суд, претендуючи на будівлю профспілок на площі Народній, 5, приховав той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управляння триповерхову будівлю по вулиці Другетів, 91 корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів?

Правові основи діяльності профспілок у захисті свого майна окреслив головний спеціаліст із правових питань Закарпатської облпрофради Василь Товтин.    

У ході зібрання працівники Мукачівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області намагалися здійснити свої виконавчі дії щодо звільнення будівлі профспілок, про що повідомив начальник відділу Іван Медвідь. Однак профспілкові працівники і активісти не допустили судових виконавців до будівлі.

Отже, чергова спроба рейдерського захоплення Будинку профспілок Закарпаття не вдалася. Профспілки вистояли!

 

 

На зібранні було прийнято Заяву, в якій профспілки нашого краю вимагають:

 

Від Прем’єр – Міністра України:

- негайного скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації»;

- у терміновому порядку розглянути і подати до Верховної Ради України підготовлений Федерацією профспілок України законопроект щодо закріплення за профспілками належного їм майна.

 

Від Фонду державного майна України:

- передати будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді в оперативне управління Закарпатської обласної ради профспілок на правах повного господарського відання.

 

Від суддів:

- припинити «фабрикувати», всупереч Конституції України, незаконні рішення щодо захоплення майна профспілок.

 

У разі ігнорування наших вимог:

 

- розпочати збір підписів за недовіру Уряду та проти корумпованості судової системи в Україні й ініціювати його проведення в усіх областях;

- в один час перекрити на території області державний кордон України із Словаччиною, Румунією, Польщею, Угорщиною з обох сторін і тим самим привернути увагу усього Європейського суспільства до цієї проблеми;

- висловити недовіру суддям, які нехтуючи позицією і доводами профспілок, приймали незаконні рішення з майнових питань;

- надіслати дану Заяву Верховному комісару ООН з прав людини, міжнародним організаціям профспілок з метою підтримки ними вимог і дій профспілок Закарпаття.

 

Ні – рейдерам у судових мантіях!

Ні – порушенню Конституції!

Ні – наступу на права профспілок!

ТАК – справедливості й верховенству права в Україні!

Будинку профспілок Закарпаття – бути!

Вимагаємо від Кабміну скасувати розпорядження про передачу будівлі профспілок Закарпаття Судовій адміністрації!

 

 

 

На фото:

 

- профспілкові активісти перед Будинком профспілок Закарпаття;

- виступає голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько;

- до профспілкового активу звертається голова обласної профспілкової організації   працівників культури, член Ради ФПУ Наталія Товтин;

- гострий діалог: начальник Мукачівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Іван Медвідь (ліворуч) та голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько.

 

P1170091

 

P1170113

 

P1170122

 

 

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради