Одним із найбільш тривожних проявів такого тиску стало проведення особистого обшуку та затримання силовиками 9 квітня Голови ФПУ Григорія Осового під час його прибуття на звітно-виборну конференцію Федерації профспілок Волинської області. Це затримання із цинічним нехтуванням правоохоронцями прав людини свідомо зірвало запланований ним виступ, спілкування з делегатами, які представляють понад 70 тис. спілчан області.
Такий крок, очевидно, мав на меті спровокувати дестабілізацію на конференції, скомпрометувати найчисельніше та найвпливовіше профспілкове об’єднання країни – ФПУ, а також створити атмосферу невизначеності напередодні ключового голосування у Верховній Раді щодо законопроєкту № 6420 про відчуження в державну власність майна профспілок та інших громадських організацій, щоб ні у кого не виникало сумнів щодо його невідкладності. До того ж, згідно розробленого плану на Печерських пагорбах АРМА вже приступила до негайного захоплення Будинку профспілок, щоб витурити профспілки на вулицю, таким чином, унеможливлюючи їх статутну діяльність.
Також стало відомо, що 10 квітня Печерський суд м. Києва прийняв рішення про домашній арешт Голови ФПУ, члена Генеральної ради та Віце-президента Міжнародної конфедерації профспілок, члена Виконкому Європейської конфедерації профспілок та Пан’європейської регіональної ради, щоб дезорганізувати внутрішню і міжнародну роботу ФПУ.
Федерація профспілок України з моменту проголошення незалежності держави послідовно та принципово захищає право членів профспілок на колективну власність, створену їхньою багаторічною працею. Сьогоднішні дії влади сприймаються як спроба остаточно завершити процес незаконного та непрозорого відчуження профспілкового майна, яке сьогодні виконує важливі функції, надаючи лікувальні та санаторні послуги працівникам, військовим, прихисток внутрішньо переміщеним особам. Це викликає глибоке занепокоєння не лише в Україні, але у міжнародної спільноти, та потребує публічного обговорення й негайного реагування з боку органів державної влади, Президента України як гаранта конституційних прав трудящих, громадянського суспільства.
Ці події відбуваються всупереч рекомендаціям Міжнародної організації праці, яка неодноразово закликала українську владу та профспілки сісти за стіл переговорів, відновити соціальний діалог з профспілками і роботодавцями задля забезпечення прозорих реформ в Україні.
Федерація профспілок України закликає всіх спілчан до єдності, солідарності та активної позиції у захисті своїх законних прав і інтересів, використовуючи всі передбачені законом механізми, включно з правовими, громадськими та міжнародними інструментами захисту.
Пресцентр Федерації профспілок України