9 серпня в Київському Національному університеті будівництва та архітектури відбулось розширене спільне засіданні Ради Будівельної палати України, Президії Академії будівництва України, Профспілки будівельників України, КНУБА та Спілки ректорів закладів вищої освіти України. Захід був присвячений прийдешньому професійному святу - Дню будівельника, який цього року відзначається 13 серпня.
Від Федерації профспілок України у засіданні взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий і заступник Голови ФПУ, голова Профспілки будівельників України Василь Андреєв.
Учасники засідання і запрошені представники профільного Комітету Верховної Ради України, Мінінфраструктури та Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, Держмолодьжитла, керівники партнерських організацій, будівельних компаній, науково-дослідних та проєктних установ, представники вищих закладів освіти будівельного профілю, профспілкових та громадських організацій обговорили питання участі будівельного комплексу України у підготовці та реалізації Плану відновлення економіки України.
Внесено низку слушних пропозицій, які конкретизують і розширюють План відбудови з точки зору залучення національного бізнесу, залучення кредитних і трудових ресурсів країни, їх професійної підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікація та набуття міні навичок із виробничих спеціальностей. Визначені першочергові завдання щодо відновлення промислових потужностей, залучення іноземних інвестицій для розбудови країни. Учасники обговорили проблеми діяльності будівельної галузі, що гостро стоять у період воєнного стану та подальші кроки щодо забезпечення її сталого функціонування, післявоєнного відродження та розвитку.
У своєму виступі Василь Андреєв як член Ради Будівельної палати України, Голова Профспілки будівельників, зокрема зазначив:
«Є низка проблем з фінансами, з технічними обмеженнями, в т.ч. і з веденням будівництва під час війни, з гуманітарними обмеженнями щодо роботи на замінованих територіях, або у будівлях знищених ракетними або артилерійськими ударами. А також є великий брак кваліфікованих працівників, яких має бути принаймні в 10 разів більше, ніж ми мали до війни. Час грає проти України, а на відновлення ми не маємо багато часу, щоб досягти хоча б рівня 2021 року.
Тому ми маємо визначити пріоритети, працювати над ними, формуючи наявність людських, капітальних, інженерних ресурсів, обладнання тощо. Працювати над новою продуктивністю праці, щоб зарплати були вищими, а результати роботи більш високими і кількість об’єктів, які здаються протягом року в експлуатацію стала більшою, чим та, яку ми мали до війни».
На засіданні були прийняті рішення, які сприятимуть залученню будівельного комплексу України до відновлення економіки України.
Пресцентр ФПУ