для сайту івано франківськ тсер

У залі засідань управлінні праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації відбулося урочисте засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю під гаслом «Гідна праця та права працівників - основа відновлення економіки, викорінення бідності та посилення потенціалу протидії загрозам».

Цьогоріч відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю проходить  в час соціально-економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, наслідки якої негативно вплинули на здоров'я, зайнятість, доходи населення, стан економіки в усьому світі та Україні зокрема.

Відкриваючи засідання Олександра Гринів – заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, керівник секретаріату ради, Володимир Уєвич – перший заступник голови Ради профспілок області та Василь Скригунець – заступник голови - виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців зазначили, що в цей складний для суспільства час соціальні партнери області докладали і продовжують докладати максимум зусиль для подолання наслідків кризи, створення потенціалу протидії майбутнім кризам.

Зокрема, для підтримки малого і середнього бізнесу в період боротьби з коронавірусною хворобою та збереження робочих місць внесено пропозиції до чинного законодавства щодо надання права на отримання допомоги по частковому безробіттю не тільки найманим працівникам, а й ФОПам, та збільшення терміну подання необхідного пакету документів; до податкового законодавства в частині звільнення зазначеної допомоги від оподаткування ПДФО та військовим збором; щодо забезпечення додаткових виплат медичним працівникам центрів екстреної медичної допомоги, які задіяні до роботи з пацієнтами з підозрою або встановленим захворюванням на COVID-19, щодо страхування медичних працівників у разі захворювання або смерті у зв’язку з інфікуванням коронавірусною хворобою, проводилась широка інформаційно-роз’яснювальна робота щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

В результаті спільної роботи станом на 01.10.2020 року службою зайнятості області профінансовано 114,6 млнгрн допомоги по частковому безробіттю 1554 роботодавцям малого та середнього бізнесу для виплати компенсації зарплати 9219 найманим працівникам, а також 8197 фізичним особам-підприємцям.

У серпні ц.р. роботодавцями Івано-Франківщини оформлено трудові відносини з більш як 9 тис. найманими працівниками, що на 2 тис. більше ніж у червні та на 1,6 тис. – у липні цього року. Середня заробітна плата найманих працівників, зайнятих в економіці області, у серпні 2020 року склала 9967 грн, що відповідає її до карантинному рівню. Впродовж вересня 2020 року виплачено понад 1,4 млн грн заборгованої заробітної плати.

З метою вирішення соціальних проблем, забезпечення єднання суспільства на основі поваги до прав та законних інтересів громадян, підвищення рівня якості їх життя учасниками заходу було прийнято ряд звернень до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Оскільки Міжнародна конфедерація профспілок оголосила центральною темою заходів у Всесвітній день дій за гідну працю «Новий соціальний договір заради відновлення та посилення потенціалу протидії», соціальні партнери області домовились розпочати переговори щодо укладення нової Територіальної угоди. Сторони соціального діалогу області переконані, що новий соціальний договір має вирішальне значення для визначення шляхів відновлення економіки від наслідків COVID-19, а також забезпечення гідних умов оплати та праці.

Рада профспілок Івано-Франківської області