278123011 665119128039822 276046533930363608 n
Федерація профспілок Кіровоградської області та її членські організації не залишаються осторонь воєнних подій. З перших днів війни профорганізації спрямували свою діяльність на підтримку ЗСУ та тероборони.
Враховуючи потреби фронту у ліках, перев’язувальних матеріалах, продуктах харчування, військової техніки, ФПО та її членські організації перерахували значні кошти для потреб армії. Наприклад, обком профспілки працівників культури разом із первинними профорганізаціями перерахували понад 110 тис. грн. Крім того, кожен заклад культури робить власний внесок у загальну справу.
Працівники обласного академічного театру ляльок плетуть маскувальні сітки та шиють білизну для військових. Транспорт закладу залучається для перевезення необхідних для армійців речей. Колектив також працює і у професійному напрямку – влаштовує безплатні вистави для дітей переселенців у центрах, де вони тимчасово проживають. Працівники обласного музично-драматичного театру ім. Кропивницького перерахували триденний заробіток для потреб ЗСУ. Понад 40 учасників академічного колективу пісні і танцю «Зоряни» обласної філармонії долучилися до приготування їжі для українських військових. Артисти ліплять вареники, пиріжки, готують бутерброди та перші страви. А ще вони анонсують концерт до дня Перемоги України.
Активно включився до загальнонародних справ колектив Кропивницького музичного коледжу. На базі його гуртожитку було організовано місця для тимчасового проживання біженців із сусідніх областей. У приміщенні навчального корпусу тривалий час функціонував пункт збору гуманітарної допомоги. У підвальному приміщенні навчального корпусу облаштовано об’єкт укриття, яким користуються мешканці довколишнього району. Вагомим внеском у допомогу армії стала організація віртуального штабу "Музколедж: волонтер" з метою підтримки територіальної оборони Кропивницького та ЗСУ. За 20 днів педагогічний колектив, адміністрація, випускники, студенти спільно з профкомом зібрали 75 тис. грн. На ці кошти було придбано і передано у користування теробороні та ЗСУ провізію, предмети побуту, ліки, будівельні матеріали, одяг, робочий інструмент, а також квадрокоптер, який передано у користування Національної поліції України. Крім того, працівники та студенти займаються волонтерською діяльністю автономно від закладу (плетуть маскувальні сітки, переказують кошти на потреби армії, долучаються до операцій українського кібервійська, надають житло переселенцям, організовують всеукраїнські музично-культурні проекти). Колектив коледжу також допомагає колегам із закладів культури зі збереженням культурних цінностей.
Значний внесок на підтримку армії зробили обласна організація профспілки лісівників та управління лісового господарства. Крім перераховання коштів на рахунок ЗСУ, відправили гуманітарної допомоги майже на 250 тис. грн. (продукти харчування, засоби гігієни та ін.). Для тероборони Кіровоградщини виділили майже на 1 млн. грн. лісопродукції. А Чорноліський лісгосп прийняв та розмістив групу переселенців.
Обком профспілки працівників освіти і науки спільно з районними та первинними профорганізаціями перерахували на потреби армії понад 300 тис. грн. Крім того, Піщанобрідський аграрний ліцей взяв на себе обов’язок готувати страви та випічку для територіальної оборони. Активно підключилися до підтримки армії адміністрація та профкоми викладачів і студентів Національного педагогічного університету. Значні суми перерахували у фонд ЗСУ. У гуртожитку приймають і поселяють переселенців, 2 їдальні готували страви для учасників тероборони і вимушено переселених осіб. Члени профспілки організували майстерню і шиють необхідні речі для потреб військових.
Чимало працівників АТ «Ельворті» виявили бажання служити у теробороні. Із профспілкових коштів виділено майже 100 тис. грн. для придбання для них обмундирування та радіоприладів. Значну суму перерахували у фонд ЗСУ профком єдиної профорганізації «Гідросила» та адміністрації підприємств. Крім того, їдальня «Гідросили», щодня готує обіди та розвозить на блокпости.
Понад 110 тис. грн. перерахував для ЗСУ обласна організація профспілки працівників державних установ. Крім того, кожна первинна профорганізація зробила власний внесок. Активну позицію зайняли працівники, у т. ч. профорганізація, управління Східного офісу Держаудитслужби в області, які фахово плетуть маскувальні сітки на спеціальне замовлення та готують страви для блокпостів. Відчутний вклад у наближення перемоги вносять працівники департаменту соціального захисту населення ОВА - разом з первинною організацією профспілки. У всіх інтернатних закладах створили місця для переселенців з «гарячих» міст. Крім того, працівники департаменту безпосередньо працюють з прибулими – чергують у відповідному штабі і надають допомогу у розселенні приїжджих.
Вагомий внесок на підтримку армії робить обком профспілки працівників охорони здоров’я. Крім перерахованих коштів, займаються волонтерством. Так, з перших днів війни заступник голови обкому профспілки Вікторія Однобочко працює у волонтерському центрі «Козачий острів», який надає конкретну допомогу ЗСУ.
Особливої ваги у цей час набуває інформаційна діяльність. ФПО та її членські організації постійно та оперативно висвітлюють актуальні питання щодо діяльності профспілкових організацій області в умовах воєнного стану у пресі, на веб-сторінках та у радіопрограмі «Новини профспілок області», яка щотижня звучить на Суспільному радіомовленні Кропивницький.
 
Максим Баланенко,
Голова ФПО
P.S. Варто зазначити, що Голова ФПО Максим Баланенко - частий гість радіо та телеефірів на Суспільному мовленні.