1fec51a2980e292f613c53341af2b675 1650092029 extra large

Координаційний штаб з гуманітарних і соціальних питань, створений Президентом України, відзвітував про результати своєї роботи.

Так, зокрема, за 50 днів війни:
✅ отримано майже 924 млн дол. США благодійної допомоги для України від громадян і корпорацій із різних куточків світу; кошти продовжують надходити;
✅ до України ввезено 270 тис тонн гуманітарної допомоги;
✅ Укрзалізницею безкоштовно евакуйовано майже 4 млн осіб;
✅ закуплено продовольство в українських виробників та укомплектовано майже 10 млн продуктових наборів, які спрямовують до прифронтових регіонів.
Також Координаційний штаб розподіляє через мережі АЗС гуманітарне пальне, яке надається Збройним силам України, підрозділам Тероборони, медичному транспорту та правоохоронцям.

Нагадуємо,

Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо створення Координаційного штабу з гуманітарних та соціальних питань, який допомагатиме громадянам у подоланні складних життєвих обставин у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Через військове вторгнення Росії в деяких українських містах і селах склалася вкрай важка гуманітарна ситуація. Чимало людей втратили свої домівки або залишилися без доступу до води, їжі, ліків, предметів першої необхідності.

Щоб ефективно надавати постраждалим громадянам допомогу, Глава держави створив Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних питань, який оперативно координуватиме волонтерські ініціативи, міжнародні гуманітарні організації та фінансування зі спеціально створеного Нацбанком рахунку для пожертв на гуманітарні потреби.

Штаб працюватиме у трьох напрямках:

  • гуманітарна допомога від урядів іноземних держав і міжнародних організацій;
  • допомога від великого бізнесу військовим адміністраціям і громадам;
  • допомога від органів влади військовим адміністраціям і громадам.

Головою Координаційного штабу визначено керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

До складу штабу увійшли: заступник керівника Офісу Президента з питань соціальної політики та охорони здоров'я, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, по одному представнику від Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства соціальної політики.

Діяльність Координаційного штабу висвітлюватиме радник керівника Офісу Президента з питань комунікацій Дарія Зарівна.

Згідно з указом, Кабінет Міністрів України має забезпечити оперативну взаємодію представників обласних військових адміністрацій із Координаційним штабом. Також уряд повинен налагодити ефективну співпрацю з дипломатичними представництвами та консульськими установами іноземних держав, міжнародними організаціями, іноземними донорами щодо надання гуманітарної допомоги Україні.

Національному банку України рекомендовано відкрити спеціальний рахунок з метою збору коштів для надання гуманітарної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

https://www.president.gov.ua/news/stvorenij-prezidentom-gumanitarnij-shtab-vidzvituvav-pro-rez-74361?fbclid=IwAR2vv6DzV7Vwe6yPW453T7DnkAwsKCp5DJqaI-0jrmtdGOVmBZJWh3g3U5g