289514797 2166688120161750 8040019157767651965 n

Увесь демократичний вільний світ об’єднався проти російської агресії на території України, проти геноциду української нації.

 

Допомогу Україні надають практично усі національні профцентри по всій Європі. Профспілкові активісти з усієї Європи активно збирають гроші, предмети першої необхідності та здійснюють політичні дії на підтримку біженців і українців, які перебувають в Україні.

Громадянам України, які тікають від війни, активно допомагають профспілки. Так, Всепольське об’єднання профспілок OPZZ збирає кошти на спеціальний банківський рахунок для допомоги ВПО в Україні. Ці кошти використовуються для закупівлі товарів, що їх українські профспілки вважають найнеобхіднішими. OPZZ також співпрацює у підтримці міжнародної гуманітарної допомоги, запропонованої дружніми профспілками Іспанії та Італії для надання допомоги в Україні.

 Профспілка «Солідарність» відкрила для біженців два навчальні центри. Нині в них мешкає майже 400 осіб, переважно жінки з дітьми та люди похилого віку.

Словацькі профспілки, що володіють мережею готелів Sorea, надають близько 1000 місць (це 3 готелі) для біженців. Конфедерація словацьких профспілок організовує збір одягу, предметів гігієни та продуктів харчування, які прямують безпосередньо до гуманітарних точок на кордоні Словаччини з Україною.

Залізничники Румунії, представлені профспілкою BNS, працюють зі своїми колегами на українських залізницях, забезпечуючи перевезення допомоги, у тому числі матраци та постільні речі, українським профспілкам, які надають притулок біженцям у своїх закладах.

Болгарська КНПБ створила тимчасові центри прийому в п’яти містах країни — Варні, Бургасі, Русі, Добричі та Хасковому, забезпечуючи біженців одягом, постільними речами, консервами, дитячим молоком та іграшками, засобами гігієни та кухонним обладнанням. Вона також надає консультації з пошуку роботи, житла та медичної допомоги.

Литовська профспілка поліцейських, яка пожертвувала термоодяг, медикаменти, військові черевики та спальні мішки, входить до числа профспілок, що збирають гроші та предмети першої необхідності. LPSK лобіює в уряді поліпшення інтеграції біженців. Профспілка вчителів підготувала та показала у прямому ефірі урок з історії України для шкіл у рамках зусиль з протидії російській дезінформації.

Профспілки Молдови також відкрили свої установи для біженців з України.

Роботу профспілок в Україні та сусідніх країнах підтримують пожертвування профспілок з усієї Європи. Так, наприклад, Об’єднання австрійських профспілок ÖGB надало понад 15 тонн надзвичайної допомоги: продукти харчування, засоби гігієни та ковдри, що були доставлені на кордон України.

ЄКП виділила 500 тисяч євро, щоб профспілки могли продовжувати надавати гуманітарну допомогу в Україні та біженцям із цієї країни.

Велика повага та вдячність державам, що надають прихисток українцям, які вимушені були з 24 лютого 2022 року рятувати свої життя за кордоном, і продовжують надавати нашим громадянам соціальну й медичну допомогу, тимчасово забезпечувати роботою, житлом та освітою тощо. Це важливо, оскільки більшість біженців з України нині — це жінки з дітьми — 83%.

 

За повідомленням АТОМПРОФСПІЛКИ:

https://www.facebook.com/Atomprofspilka/posts/2166688163495079