arton26050 e51db

 

Парламент України ухвалив два законопроекти, які позбавляють права працівників на колективні переговори та інші фундаментальні трудові гарантії, а також дозволяють роботодавцям переводити до 10% своїх працівників на «нульові години», позбавляючи їх контролю над своїм трудовим життям.

 

Якщо законопроекти будуть підписані президентом Володимиром Зеленським, вони стануть законами. Членські організації МКП України: ФПУ та КВПУ засудили ці заходи.

Ще два законопроекти передбачають можливу конфіскацію майна, що належить профспілковому центру ФПУ, в якому розмістилося близько 300 000 внутрішньо переміщених осіб, і, який продовжує служити центром для розміщення внутрішньо переміщених осіб та надання життєво важливої ​​гуманітарної допомоги сім'ям, які втратили все, та члени яких перебувають на передовій лінії опору російському вторгненню.

Закони про позбавлення прав трудящих були висунуті в парламенті ще до вторгнення, але не отримали подальшого розвитку. МКП, МОП та ЄКП критикували їх проекти в той час. Зараз, коли робітники зайняті боротьбою з російським вторгненням, а профспілки зосереджені на гуманітарній роботі та підтримці життєдіяльності країни, надзвичайний стан позбавляє їх можливості публічно мобілізуватися проти знищення прав та крадіжки їхньої власності.

Шаран Барроу, генеральний секретар МКП, сказала: «Це абсурдна ситуація, коли в той час, як українські робітники захищають країну і дбають про поранених, хворих та переміщених осіб, вони зазнають нападів з боку власного парламенту, який у цей же час повернувся до них спиною. Переважна більшість українських робітників працює на підприємствах із чисельністю менше 250 осіб, і саме ці працівники будуть позбавлені захисту заробітної плати, умов та безпеки, якщо президент Зеленський підпише законопроекти. Крім того, загроза конфіскації власності у профспілок спрямована на те, щоб зупинити їхню протидію драконівським законопроектам, і дозволить олігархам у майбутньому заволодіти ними за непрямими цінами. Незважаючи на війну, українська політика виглядає як звичайний бізнес, лише тепер за умов воєнного стану. Закон, ухвалений у вересні минулого року для обмеження влади українських олігархів над парламентом та країною, явно провалився. Ми закликаємо президента виступити проти олігархів та відмовитися підписувати законопроекти, а також дати зрозуміти, що права власності у майбутньому будуть захищені в Україні».

МКП та ЄКП висловили протест українській владі з приводу цих законопроектів, які явно порушують основоположні конвенції МОП, а також загрожують кандидатству України в ЄС.

Читати більше:

МКП та ЄКП українській владі_ Законопроекти 6420 та 6421

МКП та ЄКП Голові Верховної Ради_ законопроект 5371

 

Джерело: https://www.ituc-csi.org/parliament-turns-against-Ukrainian-workers?lang=en

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ