1629970187 nspp sayt1 240922
З 20-го по 26 вересня у рамках 77-ї сесії Генеральній Асамблеї ООН заплановані заходи за участю лідерів країн та урядів. Одна з головних тем  цієї сесії — розв'язана рф війна проти України. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі також візьме участь у Генасамблеї для консультацій щодо зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької АЕС.
 
Генеральна Асамблея ООН проходить щороку восени. 77 сесія відкрилася 12 вересня, а 20-26 вересня відбудеться традиційний тиждень заходів на найвищому рівні. У них візьмуть участь президенти, глави урядів, міністри закордонних справ.
Тема 77-ї Генасамблеї ООН — «Переломний момент: трансформаційні рішення для взаємопов'язаних викликів». На порядку денному обговорення низки глобальних проблем: зміна клімату, продовольча криза, вплив пандемії COVID-19, захист прав національних меншин, відмова від ядерної зброї.
Один із днів буде присвячено ситуації в Україні на тлі російської агресії. 
Під час Асамблеї 22 вересня відбудеться засідання Ради безпеки ООН на тему «Забезпечення миру та безпеки в Україні». Українська делегація буде присутня на 77-й сесії під головуванням глави МЗС Дмитра Кулеби. До її складу також увійдуть Сергій Кислиця, Еміне Джапарова, Андрій Костін, Олександр Мережко, Рефат Чубаров, Юрій Вітренко, Валентин Скуратовський, Таміла Ташева.
Серед запланованих заходів за участю України:
— український міністерський захід щодо притягнення Росії до міжнародної відповідальності;
— міністерське засідання Ради Безпеки ООН із збройної агресії рф проти України;
— захід високого рівня щодо безпеки цивільних ядерних об'єктів у збройних конфліктах на тлі російської окупації ЗАЕС;
— захід високого рівня щодо глобальної продовольчої безпеки.
Головний меседж України на Генеральній Асамблеї ООН полягатиме в тому, що війна, яку росія розв’язала проти України, стосується кожного у світі.
На Генасамблеї ООН Україна запропонує союзникам прийняти резолюцію про конфіскацію російських активів як репарації за розв'язану війну.