nar 21 3 of 15

 

Минулого тижня відбулася робоча ZOOM-нарада членів Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Відкриваючи роботу Голова Профспілки Георгій Труханов поінформував про початок навчального року в Україні в умовах війни, заслухав про ситуацію на місцях, а також було детально обговорено проект Державного бюджету на 2023 рік та видатки на освіту у головному кошторисі країни. 

Георгій Труханов наголосив, що незважаючи на все Профспілка продовжує працювати і виконувати свої основні завдання – забезпечувати права та гарантії освітян в умовах воєнного стану та тривалих бойових дій – і прикладе максимум зусиль для справедливого розподілу коштів держбюджету для потреб освіти і науки. 

Далі мова пішла про підтримку та допомогу спілчанам, які найбільше постраждали від війни, та виплати їм матеріальної допомоги на відновлення здоров’я та господарські потреби. 

Голова Профспілки поінформував про міжнародну діяльність Профспілки та співпрацю з Європейським комітетом профспілок освіти, Американською федерацією учителів, Інтернаціоналом освіти. Зокрема, він зауважив, що міжнародні колеги поінформовані про ситуацію у системі освіти країни, завжди на зв’язку та солідарні з освітянами України і всіляко підтримують їх у цей надскладний час. 

Під час онлайн-наради також було окреслено ряд питань, які потребують окремої уваги. Серед них – щодення діяльність територіальних організацій Профспілки, етапи налагодження роботи на деокупованих територіях країни, соціальний діалог на місцях, виплати заробітних плат та доплат педпрацівникам. 

До обговорення та активної роботи долучилися колеги зі Львова, Харкова, Чернігова, Дніпра, Запоріжжя, Києва та інших областей, які озвучували свої зауваження та підходи до діяльності організації на сучасному етапі.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України