IMG 8287 1366x768

Головна тематика заходу: залучення роботодавців до здійснення професійної освіти за дуальною системою з використанням німецького досвіду.

 

«Трудовий робочий потенціал в Україні може бути покращений лише завдяки термінової модернізації професійно-технічної освіти за запитом економіки. Мільйони вимушено переміщених осіб, сотні релокованих підприємств потребують переорієнтації професійно-технічної освіти на професії та часткові кваліфікації, особливо для дорослого населення. І це має стати вагомою складовою модернізації професійно-технічної освіти в Україні», – сказала начальниця гуманітарного управління облради Лілія Гиренко.

Учасниками Конференції стали представники Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, керівництво Запорізької організації роботодавців,  представники органів обласної влади, Дніпропетровське обласне об‘єднання профспілок. Профспілки представляли в.о. голови облпрофцентру Анатолій Яловий, керівники галузевих профорганізацій - Ольга Валевська (медики), Олена Сова (будівельники), Віктор Гармаш (Космомаш).

IMG 8317 1024x682

«Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини за підтримки партнерів від обласної влади та обласного об’єднання профспілок, вважає за необхідне провести модернізацію професійної освіти шляхом впровадження дуальної системи навчання за німецьким досвідом. Ми докладемо усіх можливих зусиль до розповсюдження напрацьованих з європейськими партнерами здобутків в інших регіонах України, сусідніх областях – Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Харківської та інших», – сказав Віктор Сергєєв, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини.

Від німецької сторони виступила Сьюзан БАХ, директор Освітнього Центру Економіки федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія. Разом учасники заходу прийняли рішення розповсюджувати в інші регіони України наступні напрацювання Дніпропетровщини:

?впровадження елементів дуальної системи професійно-технічної освіти;
?навчання наставників на виробництві;
?професійна орієнтація учнів – Програми «Мініфеномента-Україна» та «Школа-економіка»;
?розвиток мікро-кваліфікацій (проєкт ETF).

IMG 8327 1024x682

Дніпропетровське обласне об‘єднання профспілок