У рамках реалізації щойно укладеної Територіальної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин у Чернівецькій області на 2025–2027 роки з ініціативи соціальних партнерів - Федерації роботодавців області та обласної ради профспілок - у залі засідань облпрофради розглянуто інноваційний пілотний проєкт Міжнародної організації праці «Підтримка продуктивності праці та благополуччя працівників на робочих місцях за допомогою служб психосоціальної підтримки на підприємствах в Україні».
Із презентацією проєкту виступив Святослав Ханенко, голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців охорони здоров’я. За його словами, проєктна пропозиція розроблена колективом ВООРОЗ та ґрунтується на результатах попереднього проєкту Міжнародної організації праці за фінансової підтримки Європейського Союзу «До безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» щодо пілотування і впровадження політики та програм психосоціальної підтримки на робочому місці під час війни та у повоєнний час.
Метою проєкту є створення передумов для розвитку служб психосоціальної підтримки на підприємствах України, їх суттєвого впливу на продуктивність праці, благополуччя працівників та ефективність виробничої діяльності через реалізацію відповідних програм.
До речі, Чернівецька область запланована як третій учасник пілотного проєкту. За сприяння Сторін соціального діалогу у краї створюється робоча група, яка, спільно із колегами з Києва, розпочне підготовку відповідної документації, вивчить та запропонує декілька підприємств різної форми власності для участі у заходах з реалізації міжнародного пілотного проєкту.
Михайло Лєньков,
завідувач відділу з питань соціально-
економічного захисту Чернівецької облпрофради