Кабінет Міністрів України планує підвищити середній розмір пенсій у жовтні-листопаді 2016 року. Про це в ефірі телеканалу «NewsOne» повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
«Ми зараз розробляємо програму осучаснення пенсій, - цитує Павла Розенко його прес-служба. - Адже пенсії від 1300 грн. до 3000 грн. не підвищувалися останні 3-4 роки. Ми зараз шукаємо ресурс для того, щоб з жовтня-листопада провести осучаснення для цих категорій громадян».
За словами віце-прем’єр-мністра, весь додатковий ресурс, який дає економіка, Уряд спрямовує на підвищення соціальних стандартів, в тому числі пенсій. «Як тільки ми отримали додатковий ресурс, одразу прийняли рішення, що розмір мінімальної пенсії буде підвищений двічі протягом року – з 1 травня 2016 року і з 1 грудня 2016 року. Більше того, з 1 грудня підвищення відбудеться не на 5% як планувалося раніше, а на 10%», - зазначив він, додавши, що за попередні 2 роки соцстандарти підвищувалися лише 1 раз.
Павло Розенко нагадав, що з 1 липня було скасовано оподаткування пенсій для більш ніж 300 тисяч пенсіонерів. Щодо оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, Віце-прем’єр зауважив, що ця програма діє до кінця 2016 року. «Якщо ми побачимо, що фінансовий стан Пенсійного фонду дає нам можливість відмовитися від цієї програми, ми це зробимо», - підкреслив він.
Зазначимо, що підвищення рівня оплати праці, осучаснення та підвищення рівня мінімальних та середніх пенсій в умовах шокового зростання цін на газ і тарифів на послуги ЖКГ добиваються Федерація профспілок Ураїни, її членьскі організації. Профспілки вважають, що в умовах, коли у більшості трудящих аж занадто низькі зарплати, зростають борги по зарплатах, реальна зарплата вже два роки поспіль знижується, - не можна вдаватись до таких різких кроків, які абсолютну більшість працівників поставлять у позицію тих, хто вимушений просити допомоги у держави.
Як наголосив Голова СПО об'єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий зараз питання підвищення ціни на газ і комунальних тарифів для населення активно обговорюється у трудових колективах, триває всеукраїнський збір підписів за відміну такого рішення. Тому профспілки закликають Уряд до конструктивного обговорення шляхів пом’якшення наслідків підвищення оплати комуналки для людей.
Григорій Осовий запропонував, як варіант - пом’якшення цінового удару через зростання доходів населення, зокрема, підвищення мінімальної зарплати, пенсії та приведення їх у відповідальність до закону про прожитковий мінімум, тобто потрібно вдвічі підвищити мінімальні соціальні стандарти, щоб не допустити зниження життєвого рівня.
Прес-центр ФПУ
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=249229709