Сьогодні зранку було перекрито вулицю Хрещатик, і центр Києва заповнили профспілкові активісти Київської міської ради профспілок, представники всеукраїнських профспілок, спілчани, які приїхали з Черкащини і Київської області, а також активісти Соціал-демократичної партії та Партії Зелених до яких приєдналися небайдужі кияни.
Сформовані колони урочисто пройшли ходою до Європейської площі скандуючи: «Роботу, зарплату, гідне життя!», а також гасла спрямовані на соціальний захист трудівників, молоді і пенсіонерів, за права трудового народу.
З нагоди відзначення Дня праці – 1 травня, привернення уваги органів державної та місцевої влади, роботодавців, бізнесу до необхідності вирішення нагальних проблем людини праці на Європейській площі відбувся багатотисячний мітинг. Першими до людей з трибуни звернувся керівники членських організацій ФПУ. Голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник, зокрема, зазначив: День Міжнародної солідарності трудящих, – це не лише свято, а й привід публічно виголосити соціально-економічні вимоги працівників. Цей День об’єднує усіх, хто готовий вийти і продемонструвати владі готовність відстоювати і словом і ділом свої конституційні права.
Перше, на що потрібно звернути увагу, - це те, що нас безпосередньо хвилює. Для нас важливо покласти край неоголошеній війні Російської Федерації на сході. Ми схиляємо голову перед нашими захисниками вітчизни, ми славимо за їхню мужність і героїзм і водночас закликаємо владу зробити все можливе, щоб покласти край воєнним діям, щоб батьки, сини, брати повернулися додому і стали до мирної праці.
Друга проблема, яку необхідно вирішувати, - пов’язана з безпекою і здоров’ям людей на вулицях, в школі, на виробництві.
І третє, що нас найбільше хвилює, - це гідна оплата праці та ліквідація існуючої заборгованості, подолання зростаючого безробіття і створення нових робочих місць, трудова міграція в сусідні країни, коли за даними соцопитувань близько 80% української молоді хотіли б отримати освіту за кордоном і велике питання чи повернуться вони працювати в Україну, забезпечення стабільності роботи державних підприємств, зменшення тарифів на ЖКГ, зупиннення зростання цін на предмети першої необхідності, особливо ціни на газ. Всі ці питання ми ставимо перед владою і вимагаємо на них відповіді: де створені технопарки, де високотехнологічні робочі місця, чому не відновлюється санаторно-курортне лікування, що веде до втрати трудового потенціалу?
Сьогодні особливий день для нас, це день, коли люди праці об’єдналися, щоб у мирний спосіб відстоювати свої ідеали, прагнення жити в демократичному суспільстві. У такий день звертаючись до влади ми заявляємо, що людина, яка працює не може бути бідною і вести зледенне життя. Держава має з повагою ставитися до людини, яка власною працею примножує її потенціал. Нажаль, влада не реагує, натомість вчиняється тиск на майнові права профспілок. Ми заявляємо рішучий протест таким діям влади.
Учорашні люди, які намагаються реформувати країну використовуючи старі методи обіцянок, які ніколи не виконуються, не мають, а може і не знають вищої цілі, а вища ціль для нас, - це світле майбутнє, гідна праця, і саме головне, щасливе дитинство наших дітей і онуків, адже наші діти будуть жити на нашій землі, і тому ми повинні зробити все, щоб вони мали краще майбутнє. Отже, гуртуймося, в об’єднанні наша сила, щоб відстоювати свої права в законодавчій і виконавчій владі. Тільки згуртувавшись, об’єднавши спільні зусилля ми зможемо захистити свої права!
На мітингу виступив лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін, який, зокрема, сказав, що в День праці ми маємо сказати рішуче "НІ" знищенню заводів і фабрик, низькому рівню зарплат, пенсій, нелюдським умовам праці, що не МВФи та залежні від олігархів парламентські партії, повинні диктувати, як нам жити, а прості люди, які живуть у цій країні.
Він презентував книгу «План президента Капліна», і оголосив з трибуни, що розпочинається новий етап боротьби трудівників. «Ми прийдемо у кожне село, поїдемо у кожний район до кожної громади. Ми розпочнемо потужний роз’яснювальний тур, яким чином має рухатися наша держава, добиватися нових соціальних стандартів – а це, - 5 тис. грн.. пенсія і 10 тис. заробітна плата, уваги влади до проблем дітей війни, афганців, чорнобильців та інших категорій, які потребують соціального захисту від держави. Ми побудуємо країну для простих людей, а не олігархів. Я щиро вірю в вашу силу – силу, яка є непереможною, зазначив Сергій Каплін у своєму виступі.
Про соціально-економічні проблеми та шляхи їх подолання говорилося і у виступах профспілкових лідерів і партійних активістів, які приїхали з різних куточків України, представників громадських організацій та їх об’єднань.
Прес-центр ФПУ