20190410 133500

 

Активні практичні дії колективу, галузевої профспілки дніпропетровських будівельників за підтримки облпрофоб’єднання, потужний інформаційний залп в пресі та на телебаченні, а також інші заходи впливу на недбалих господарників сприяли досягненню конкретного результату в затяжному трудовому конфлікті в ТОВ «Проско», про який вже повідомлялось раніше.

 

   Під тиском громадської думки власники підприємства все ж були змушені піти на переговори, в яких взяли участь голови обкому профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів - Іван Сова та профкому товариства – Людмила Михайлюта, начальник відділення Національної служби посередництва та примирення В Дніпропетровській області Ігор Чуб.

   Під час обговорення вимог учасників страйку на підприємстві, який продовжувався майже місяць, представники профспілкової сторони наполягали на негайному погашенні значного зарплатного боргу як головній передумові припинення страйку та безумовному дотриманні роботодавцем трудового законодавства (зокрема, щодо оплати праці тих трудівників, які знаходяться в простої з вини адміністрації). До речі, обком профспілки за сприяння спеціалістів облпрофцентру напередодні   оперативно підготував і розповсюдив у колективі пам’ятку щодо прав робітників, передбачених Кодексом законів про працю.

   Адміністрація у відповідь запевнила, що протягом кількох днів з людьми повністю розрахуються.

   Після закінчення переговорів на території підприємства відбулось спілкування профспілкових лідерів з трудовим колективом, під час якого людей поінформували про їхні підсумки та можливі наступні дії щодо розв’язання цього конфлікту.

   Зокрема, І.Сова, подякувавши трудящим за стійкість і витримку у боротьбі за свої права, націлив на необхідність найшвидшого проведення конференції трудового колективу та прийняття на ній нового колективного договору, що буде передбачати підвищення тарифних ставок працівників (сьогодні вони отримують лише мінімальну зарплату, що людей, звісно, не влаштовує). Зазначив він і необхідність продовження боротьби за погашення адміністрацією боргів зі сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ), що дозволить вирішити й питання з призначенням працівникам «Проско» пенсій та інших виплат. Повну перемогу у цій боротьбі можна досягти, за словами профлідера, лише за умови продовження солідарних активних дій колективу і галузевої профспілки, широкого залучення громадської думки та засобів масової інформації.

Як повідомила пізніше голова профкому підприємства Л.Михайлюта, до кінця минулого тижня адміністрація повністю розрахувалась з працівниками, після чого вони припинили страйк і стали до роботи.

   Будемо сподіватися, роботи в подальшому стабільної, без катаклізмів!

 

20190410 133417

          

В.Коврига,

зав. прес-центром Дніпропетровського облпрофобєднання