IMG 4550


За результатами розгляду звернення Голови первинної профспілкової організації ПАТ «Одеський припортовий завод» Дрібнохода В.Я. щодо зростання заборгованості з виплати заробітної плати працівникам товариства, Федерація профспілок України направила лист до Мінсоцполітики та Державної служби України з питань праці з пропозицією провести перевірку ПАТ «ОПЗ» щодо дотримання прав працівників на своєчасне отримання трудових доходів.

Водночас, з метою поновлення прав працівників ПАТ «Одеський припортовий завод» на своєчасне отримання заробітної плати СПО об’єднань профспілок, за поданням Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, пропонував Міністерству соціальної політики України внести на розгляд Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат проблемні питання діяльності підприємства.

Як повідомляє Мінсоцполітики (копія листа додається), Головним управлінням Держпраці в Одеській області у лютому 2019 року проведено інспекційне відвідування ПАТ «ОПЗ», в ході якого встановлено порушення вимог частини першої статті 115, частини першої статті 116 Кодексу законів про працю України. За результатами інспекційного відвідування складено акт та внесено припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю.

За інформацією Головного управління Держпраці в Одеській області, ПАТ «ОПЗ» повідомило про виконання припису, зокрема погашення заборгованості із виплати заробітної плати в сумі 25 992,7 тис. грн., у тому числі 347,7 тис. грн. перед 24 звільненими працівниками, а також нарахування та виплату компенсації за порушення строків виплати заробітної плати на суму 226,2 тис. грн.

Разом з тим, Мінсоцполітики поінформувало, що питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати у товаристві буде розглянуто при підготовці матеріалів до засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ