IMG 3862

 

Сьогодні у Будапешті розпочав свою роботу літній саміт Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок, до якої входять 89 національних профцентрів, які є членами МКП. ПЄРР активно співпрацює з глобальними профспілковими федераціями на міжнародному рівні і європейськими галузевими федераціями - на рівні Європи. Генеральним секретарем ПЄРР є Генеральний секретар ЄКП.

 

  На саміті виступили віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок, Голова Федерації профспілок Україні Григорій Осовий, субрегіональний секретар Інтернаціоналу громадського обслуговування та Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, керівник департаменту міжнародних зв’язків апарату ФПУ Василь Шилов.

У першій день на саміті виступили президент ПЄРР, голова Об’єднання профспілок Грузії Іраклій Петріашвілі, президент угорської профспілки MASZSZ Ласло Кордаш, президент угорської профспілки LIGA Мелінда Досполіне Мезарош, заступник генерального секретаря МКП Оуен Тюдор, генеральний секретар ПЄРР та ЄКП Лука Вісентіні. Виступаючі поінформували про підсумки конгресів МКП та ЄКП, пріоритетах організацій.

Найбільш яскравим був виступ Луки Вісентіні, який заявив, що соціальний діалог на всіх рівнях є надзвичайно важливим для справедливих, відповідальних і ефективних ринків праці. Адже соціальні партнери відіграють важливу роль у супроводі процесу трансформації економіки і розробці збалансованих заходів і рішень, що сприяють економічному і соціальному прогресу.

Він підкреслив, що для побудови справедливої ​​Європи і зміцнення демократії необхідно посилити і розширити охоплення колективними договорами, укладати угоди між профспілками і роботодавцями, активізувати соціальний діалог і участь у ньому трудящих усіх країн.

Зростання нерівності, відсутність безпечних і високооплачуваних робочих місць, нерегульована глобалізація, відсутність справедливого і скоординованого підходу ЄС до міграції і зміни клімату - все це викликає невпевненість і породжує страх. Жорстка економія і дерегуляція, які погіршили умови життя трудящих, пенсіонерів і молоді, сприяли посиленню позицій націоналістичних, антиєвропейських і крайніх правих сил.

Вісентіні наголосив, що Європа може стати рушійною силою соціального прогресу. Для цього потрібно вирішити проблеми, з якими ми стикаємося сьогодні: забезпечити всім справедливу частку багатств, які ми створюємо, припинити ухилення багатонаціональних компаній від сплати податків, забруднення навколишнього середовища, покінчити з тероризмом. Для цього ЄС та його держави-члени мають усі повноваження.

ЄКП активно підштовхує лідерів ЄС до зміни політики, і ми вже бачимо деякі поліпшення. В результаті потужного тиску з боку профспілок ЄС розробив новий інвестиційний план, затвердив європейську основу соціальних прав, висунув нові законодавчі ініціативи щодо поліпшення умов праці, досяг певного прогресу у формуванні стійкої економічної політики. Це важливі зміни, але їх недостатньо. ЄС повинен піти набагато далі - до укладення нового соціального договору, який забезпечить створення більш справедливого і рівноправного суспільства з реальними можливостями для всіх.

 

Профспілковий очільник зупинився на пріоритетах ЄКП на 2019-2021 роки, серед яких були названі:

1. Цифровізація.

2. Підвищення ефективності ринків праці і соціальних систем.

3. Професійні навички.

4. Рішення психосоціальних аспектів і ризиків на роботі.

5. Нарощування потенціалу для зміцнення соціального діалогу.

6. Циркулярная економіка.

Європейські соціальні партнери можуть вирішити і інші питання, крім тих, які містяться в даній Робочій програмі, і розглянути інші шляхи взаємодії після консультацій з Європейською комісією відповідно до статей 154-155 Договору про Європейський Союз, - додав Лука Вісентіні.

Виконавчий секретар ПЄРР Антон Лєпік у своєму виступі зупинився на питаннях демократії та свободи, викликах і діях профспілок країн, що неорієнтовані на ЄС (включаючи Центральну Азію). Під час панельної дискусії виступили міжнародний секретар польської «Солідарності» Анджей Адамчик, спеціальний радник ЄКП Йозеф Нємець, радник з питань політики ЄКП Года Невераускайте.

У рамках саміту Григорій Осовий мав низку зустрічей з представниками МКП та ЄКП, Будапештського офісу МОП.

 

 IMG 3876


Департамент міжнародних

зв’язків ФПУ