Изображение 1484

 

Актуальним питанням сьогодення, серед яких - зміни на ринку енергоресурсів і надання житлово-комунальних послуг, забезпечення реалізації положень нещодавно підписаної Генеральної угоди на 2019-2021 роки, було присвячене засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулось 15 липня ц.р.

 

Робота почалась з презентації ситуації, що склалась у зв’язку з лібералізацією з 1 липня ц.р. ринку електроенергії та природного газу, і яким чином це вплине на ціни і тарифи для населення. З тематичною доповіддю виступив представник Департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення апарату ФПУ Олександр Асадчев (у додатку).

 

Изображение 1492

 

Про стан галузі надання житлово-комунальних послуг розповіла директор Департаменту економіки і систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду України Наталія Хоцянівська. Після обговорення наданої інформації та у рамках розгляду проекту урядової постанови щодо удосконалення механізму надання субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, яка надійшла на розгляд СПО об’єднань профспілок від Мінсоцполітики, було ухвалене рішення про його погодження, але з низкою застережень.

Зокрема, профспілки погодять зазначену постанову КМУ за умови унормування порядку компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення строків виплати пільг та субсидій, як це передбачено Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» та ін.

 

Изображение 1500

 

Іншим Рішенням затверджено План заходів профспілкової Сторони щодо реалізації положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.

Всеукраїнським об’єднанням профспілок – суб’єктам Генеральної угоди та їх членським організаціям доручається забезпечити його виконання, для чого, зокрема:

- ініціювати у II кварталі п.р. проведення переговорів з підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2019 році;

- запропонувати Сторонам соціального діалогу провести переговори з метою приведення положень галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних догорів до тарифної ставки робітника І розряду (як це передбачено Генеральною угодою);

- брати активну участь у бюджетному процесі: надавати пропозицій до проектів Прогнозів економічного і соціального розвитку та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України, до Бюджетної декларації та проекту Державного бюджету України на відповідний рік тощо.

 

Изображение 1498

 

Члени СПО об’єднань профспілок внесли доповнення до Положення та Регламенту СПО об’єднань профспілок, Порядку роботи з проектами актів законодавства, які надійшли на розгляд СПО об’єднань профспілок, затвердили склади робочих органів СПО об’єднань профспілок.

 

 Изображение 1491

 

- Інформація про вплив на державну політику ціноутворення у сфері житлово-комунальних послуг, що надаються населенню, запровадження ринку електричної енергії і природного газу та встановлення Урядом на опалювальний сезон 2019/20 року граничного рівня цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води населенню (додається).

 

 Изображение 1503

  Прес-центр ФПУ