IMG 9819

 

Перебуваючи у Дніпропетровській області Голова ФПУ, Голова НТСЕР Юрій Кулик разом з Головою обласного об’єднання профспілок, співголовою обласної тристоронньої соціально-економічної ради Віталієм Дубілем 13 серпня ц.р. провів тристоронню робочу зустріч із в.о. Голови облдержадміністрації Анатолієм Крупським і головою обласного осередку Федерації роботодавців України, головою обласної тристоронньої соціально-економічної ради Віктором Сергєєвим. 

У ході зустрічі сторони із задоволенням підкреслили поступальний розвиток соціального діалогу в області. Тривалість співпраці ілюструє той факт, що ще у 1997 року з метою реалізації конституційних прав і гарантій працівників і власників та забезпечення стабільної соціально-політичної ситуації, запобігання суспільному конфлікту в області започаткована тісна співпраця органів виконавчої влади з організаціями профспілок та роботодавцями – створено обласну раду соціального партнерства.

Для ведення соціального діалогу на обласному рівні, виходячи з Указу Президента України, розпорядження Голови облдержадміністрації у квітні 2006 року, за погодженням сторін соціального партнерства, утворена Дніпропетровська обласна тристороння соціально-економічна рада до складу якої з кожної із сторін включено по 15 осіб. 

Звертаючись до соціальних партнерів профспілковий лідер, Голова НТСЕР, зокрема, зазначив, що зусилля сторін соціального діалогу, перш за все, мають бути спрямовані на пошук шляхів вирішення соціально-економічних проблем, детінізації економіки, збереження існуючих та створення нових робочих місць через запровадження закону про зайнятість, зупинення скорочення працівників на виробничих підприємствах області, і як приклад такого позитивного вирішення навів Дніпропетровський трубний завод ім. В.І.Леніна, прийняття нового Трудового кодексу, укладення Генеральної угоди на новий строк та відповідних регіональних угод, колективних договорів.

«Завдяки співпраці соціальних партнерів забезпечено стабільне зростання рівня заробітної плати працівників області, відбувається скорочення заборгованості з виплати заробітної плати та легалізація робочих місць», - поінформував присутніх Анатолій Крупський.

Заходи щодо активної політики зайнятості в області дозволили скоротити рівень зареєстрованого безробіття з початку року з 1,8 % до 1,5%, працевлаштувати 17 тис. осіб, створити 28,7 тис. нових робочих місць.

Учасники зустрічі обговорили виконання Регіональної угоди між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та профспілковими об’єднаннями Дніпропетровської області, яка була підписана сторонами 15 березня 2011 року на період 2011-2013 рр. та перспективи укладання угоди на новий термін сторонами соціального діалогу.

Сторони відзначили, що при реалізації Регіональної угоди вдається вирішувати не тільки питання соціально-економічного розвитку області за рахунок бюджетного фінансування в рамках державних та місцевих програм, а також вести діалог з бізнесом щодо чіткого дотримання трудового, екологічного законодавства та участі в реалізації важливих для регіону соціальних проектів. Завдання, включені до Регіональної угоди, є базовими у ході реалізації Комплексної стратегії розвитку області.

Стан виконання зобов’язань Угоди знаходиться на контролі всіх сторін, що її підписали. Один раз на півріччя підсумки виконання обласної угоди з соціально - економічних питань розглядаються на засіданнях обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Виконання усіма соціальними партнерами положень Регіональної угоди – важлива складова в реалізації завдань соціально-економічного розвитку області.

Анатолій Крупський повідомив соціальних партнерів, що для посилення соціального діалогу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з профспілковими об’єднаннями області розпорядженням голови облдержадміністрації рекомендовано міським головам, головам райдержадміністрацій, представницьким органам роботодавців та профспілок сформувати в містах і районах області на паритетних засадах тристоронні соціально-економічні ради для ведення соціального діалогу, укладення відповідних угод про співпрацю та вирішення питань, що виникають у соціально-економічній сфері.

Представники сторін соціального діалогу домовилися про подальшу тісну співпрацю, підкресливши, що найважливіше завдання  профоб’єднань, роботодавців і влади, - соціальний та трудовий захист працівників.

  

ДОВІДКА

З перших років незалежності в Україні ідеологія соціального діалогу визнана Урядом, роботодавцями і профспілками. За цей період вибудовано цілісну систему діалогових відносин між ними, яка включає в себе законодавчу базу, різні інституційні органи та форми взаємодії в рамках тристороннього співробітництва. Ця база складається з Конвенцій Міжнародної організації парці, Європейської соціальної хартії, інших міжнародних актів, законів України, Указів Президента України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України.

З метою розвитку соціального діалогу, сприяння узгодженню позицій сторін соціального діалогу щодо шляхів дальшого розвитку соціально-економічних і трудових відносин Указом Президента України від 29 грудня 2005 року № 1871/2005 на державному рівні було утворено Національну тристоронню соціально-економічну раду при Президентові України.

 

ІАЦ

 

IMG 9822