3 грудня 2015 року відбулося Зібрання щодо виборів трьох представників профспілок до складу української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. У зібранні взяло участь 68 представників всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань. З чотирьох висунених кандидатур шляхом відкритого голосування учасники Зібрання обрали до складу УС ПГС голову Федерації профспілок України Григорія Осового, голову Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця, голову Федерації профспілок малого та середнього бізнесу В'ячеслава Роя. Причому за Голову ФПУ була подана найбільша кількість голосів. Його кандидатуру підтримало 62 делегата Зібрання.
Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС створено відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, підписаної у березні 2014 року, з метою залучення представників громадянського суспільства до її реалізації. Вона складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету, з іншого боку, і є форумом для проведення зустрічей та обміну думками.
Враховуючи, що Платформа громадянського суспільства може розглядати будь-які питання, які стосуються виконання Угоди, надавати рекомендації Раді асоціації, доносити свою позицію щодо досягнення цілей Угоди Комітету асоціації та Парламентському комітету, Спільний представницький орган профспілок прийняв рішення долучитися до роботи УС ПГС, яка є важливим майданчиком для координації зусиль громадськості у просуванні євроінтеграційних реформ (аналітичних, адвокаційних, інформаційно-просвітницьких тощо). Профспілки використовуватимуть ПГС як площадку для ведення соціального діалогу, контроля за ходом реалізації перш за все соціальної складової Угоди.
Адже ПГС двічі на рік на своїх засіданнях приймає позиційні документи, даючи громадську оцінку прогресу у виконанні положень Угоди, звертає увагу органів асоціації на наявні проблеми та пропонує кроки для забезпечення ефективних реформ.
З огляду на завдання та цілі Платформи громадянського суспільства, надзвичайно важливо забезпечити максимальне представництво в ній профспілок.
Установче засідання ПГС відбулося 16 квітня цього року у Києві. Тоді ж було затверджено Регламент ПГС. Згідно затвердженого Регламенту новий склад УС ПГС налічуватиме 15 осіб: по три представники від громадських організацій, профспілок та організацій роботодавців та шість координаторів тематичних робочих груп.
18 грудня відбудеться щорічна Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. На ній завершиться формування нового складу УС ПГС виборами трьох представників від громадських організацій та координаторів шести робочих груп.
УС ПГС затвердила наступний перелік робочих груп: РГ 1 “Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика”; РГ 2 “Свобода, юстиція, права людини”; РГ 3 “Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво”; РГ 4 “Зайнятість, соціальна політика та рівні можливості, громадське здоров’я”; РГ 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та клімат”; РГ 6 “Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура, спорт”).
Учасники профспілкового Зібрання рекомендували підтримати на посаду керівника групи №4 кандидатуру голови Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василя Андреєва.
Під час Асамблеї УС ПГС звітуватиме про діяльність і обговорюватиме пріоритети подальшої роботи; буде сформовано склад оновлених Робочих груп і обрано їхніх координаторів; також відбудуться вибори трьох членів УС ПГС від громадських організацій (профспілки та роботодавці здійснюють обрання своїх представників самостійно, поза межами Асамблеї).
Номінування кандидатів у координатори Робочих груп та у трійку представників громадських організацій відбуватиметься з 5 по 11 грудня, про що буде повідомлено додатково.
Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ