Трагеди 1234

 

Трагічні події 18–20 лютого 2014 року на майдані Незалежності в Києві призвели до втрати багатьох людських життів героїв, яких народ назвав «Небесною сотнею», і спричинили великі матеріальні збитки. У полум’ї пожежі знищено й будівлю, що десятиліттями прикрашала центр столиці, – Будинок Федерації профспілок України. Сьогодні неможливо уявити майдан Незалежності без головного її символу – будівлі профспілок, що являла собою не тільки пам’ятку архітектури своєї епохи, а й була центром профспілкового руху і соціального діалогу. В ній людина праці завжди могла отримати необхідну допомогу від ФПУ та всеукраїнських профспілок, київських обласної і міської рад профспілок щодо захисту своїх соціально-економічних прав. З перших днів мирного протесту саме наша будівля стала дахом над головою для мітингувальників. Тут було налагоджено відпочинок, обігрів, надання харчування учасникам протесту та медичної допомоги постраждалим. Саме тут розташувався Штаб національного спротиву. Образ нескореного Майдану постійно асоціювався з Будинком профспілок під час телевізійних трансляцій на провідних телевізійних вітчизняних каналах та за кордоном, демонструючи велич і незламність національного духу. Тому профспілковий будинок, як і сам Майдан, у багатьох країнах світу перетворився не тільки на символ Революції гідності, а й прагнення людей до свободи, демократії і кращого майбутнього.

Щоб знову забилося серце профспілкового руху України в центрі столиці, 27 березня 2014 року ФПУ було засновано Благодійний фонд «Відродження Будинку профспілок» та сформовано його наглядову раду, до складу якої увійшли поважні та відомі представники громадянського суспільства, органів державної влади, міжнародних профспілкових об’єднань.

Після закінчення слідчих дій, влітку 2014 року розпочався процес ліквідації пожежі: проведено ремонтні роботи по теплотрасі та консервації теплопункту, утилізовано негабаритні та будівельні відходи, з приміщень вивезли 15 тис. тон сміття, виконано комплекс протиаварійних робіт. У жовтні розпочався  процес реконструкції: закрито віконні та дверні прорізи, щоб захистити приміщення від снігу, дощу і вітру. Закріплені аварійні конструкції, зміцнений каркас будинку. Проведено технічна та інструментальне обстеження основних будівельних конструкцій, геологічні та гідрогеологічні дослідження – висновок: споруда в задовільному стані, будинок потрібно відновити.

Нажаль, держава самоусунулася від порятунку будинку. Результати розслідування  причин пожежі та виявлення винних після двох років невідомі.

Тому фінансування всіх робіт проводилося винятково за рахунок Благодійного фонду «Відродження Будинку профспілок» до якого переказали кошти небайдужі люди, громадські, державні та профспілкові організації, міжнародні профспілкові об’єднання та профспілки.

           Відсутність власних коштів у ФПУ змусила укласти договір з інвестором про капітальний ремонт Будинку профспілок, який зараз проводиться.

 

Прес-центр ФПУ