Профспілка працівників освіти і науки України спільно з Фондом Фрідріха Еберта в Україні (Німеччина) розпочали серію навчально-інформаційних семінарів – Медійна платформа «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти».
Метою заходу, що відбувся 9 червня 2016 року у Києві, стало поглиблення та систематизація знань про вплив Європейського союзу на світовій арені, євроінтеграційні процеси в Україні та виклики, які стоять перед освітянами, в умовах реформування галузі.
У відкритті семінару взяли участь керівник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе, Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.
У вітальному слові Маттес Бубе окреслив напрями діяльності Фонду сьогодні та вказав на основні цінності соціальної демократії, які він сповідує. Зокрема, керівник сказав, що Фонд бере активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та соціальної справедливості в Україні та усьому світі.
Георгій Труханов, вітаючи учасників медійної платформи, наголосив, що Профспілка освітян України уже понад двадцять років інтегрована у світовий та європейський профспілковий рух. Профспілка є членом Інтернаціоналу Освіти, який об’єднує 30 мільйонів освітян та 400 профспілок із 170 країн світу, Європейського комітету профспілок освіти (а це – 131 профспілка та 11 мільйонів працівників освіти у всіх країнах Європи).
Також Голова Профспілки підкреслив важливість у всьому світі інвестицій у освіту та висококваліфікованих фахівців, як основний спосіб подолання економічної кризи, зростання добробуту громадян і демократизації суспільства. І в цьому аспекті особливої ваги набувають соціальний діалог у всіх сферах, якість освіти та професійна підготовка працівників.
Програма медійної платформи була досить насиченою та різноплановою. Спікерами та доповідачами були експерти з Представництва ЄС в Україні, Урядового офісу з питань європейської інтеграції, Національного офісу Еразмус+, Інституту модернізації місту освіти, Фонду «Демократичні ініціативи», Інституту модернізації змісту освіти, «MYMEDIA» та інших інституцій.
Під час навчання учасники ознайомилися з Угодою про асоціацію «Україна – ЄС», які кроки уже зроблено Урядом для її імплементації та можливостями, які вона відкриває для українців.
З презентацій та доповідей викладачі ВНЗ, учителі, методисти, активісти профспілкових організацій різних рівнів отримали інформацію та практичні поради щодо сучасних методів навчання, цифрової освіти, використання медіа на шляху до якісної освіти.
Щиро дякуємо усім учасникам та спікерам за участь у медійній платформі! Бажаємо добра, успіхів у всіх справах та починаннях!
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України