В Запоріжжі відбулось засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради на якому традиційно було проведено вручення переможцям обласного конкурсу "На кращий колективний договір", (конкурс в області започаткований в 2006 році).
Переможцями обласного конкурсу "На кращий колективний договір за 2015 рік" згідно постанови Президії обласної ради профспілок були визнані:
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення "Запоріжміськсвітло" Запорізької міської ради; |
Товариство з обмеженою відповідальністю "Запорізька оптово-роздрібна фірма" Взуття "; |
Комунальне підприємство "Водоканал" Мелітопольської міської ради Запорізької області; |
Публічне акціонерне товариство "Запоріжвогнетрив"; |
Публічне акціонерне товариство "Запоріжкокс"; |
Сільськогосподарський виробничий кооператив "Світанок", Чернігівський район; |
Сільськогосподарський виробничий кооператив "Новомихайлівський", Чернігівський район; |
Державне підприємство "Дослідне господарство "Ізвєстія", Веселівський район; |
Енергодарський багатопрофільний ліцей Енергодарської міської Ради Запорізької області; |
Запорізька дитяча школа мистецтв № 2 Управління культури і мистецтв Запорізької міської Ради; |
Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації;
|
Приватне підприємство „Агрофірма "Славутич", Запорізький район. |
Дипломи, пам’ятні знаки переможця, почесні грамоти переможцям вручали голова облдержадміністрації Костянтин Бриля, заступник голови обласної ради Владислав Марченко, народний депутат України, голова Запорізької обласної федерації роботодавців та підприємців "Потенціал" Петро Ванат, голова обласної ради профспілок Віктор Сластьон.
Під час засідання тристоронньої соціально-економічної ради, розглядався стан виконання положень Територіальної угоди між Запорізькою обласною державною адміністрацією та Запорізькою обласною радою, Запорізькою обласною федерацією роботодавців та Запорізькою обласною радою профспілок за 2015 рік. Це вже десята угода, укладена між владою, профспілками та роботодавцями в області.
"Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи профспілок, роботодавців та влади. Також мені приємно відзначити кращих роботодавців та почути про досягнення в області. Але не можемо оминути й проблеми, - У нас близько 30-40% агросектору та ринку праці знаходиться в тіні. Обласна держадміністрація буде жорстко стояти на своїй позиції та наводити порядок усіма законними шляхами. Також вирішення численних проблем регіону залежить від розробки узгоджених дій. Наразі потрібні спільні скоординовані зусилля соціальних партнерів на всіх рівнях. Найголовніше наше завдання - забезпечити стабілізацію та зростання реального сектору економіки, що стане основою підвищення рівня та якості життя в регіоні" - зазначив керівник регіону Костянтин Бриль.
Аналіз проведеної роботи свідчить, що із загальної кількості зобов’язань сторін угоди повністю виконується 177, частково – вісім, не виконується одне зобов’язання. В цілому впродовж звітного періоду 99% зобов’язань угоди виконано або знаходиться у стадії виконання. Невиконання та часткове виконання окремих положень викликане об'єктивними причинами, в першу чергу - складною економічною ситуацією в області та в країні, пов’язаною зі збройним конфліктом на сході України.
Так, за січень-листопад 2015 року індекс промислового виробництва в області склав 95% до відповідного періоду 2014 року. Внаслідок цього в області спостерігалися одні з найвищих в Україні обсяги застосування роботодавцями різних режимів вимушеної неповної зайнятості, які за 9 місяців 2015 року склали 13,1% від загальної чисельності працюючих (у середньому по Україні цей показник склав 9,3 %). Таким чином, на підприємствах області утримувалася зайва робоча сила, що дозволило уповільнити процес скорочення середньооблікової чисельності штатних працівників. За 2015 рік виявлено та залучено до оподаткування 12,3 тис. осіб неоформлених найманих працівників, з них 11 тисяч працевлаштовано на постійну роботу. Встановлена їм заробітна плата склала 13,1 млн. грн.
Завдяки роботі обласної та територіальних комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та вжитим заходам зменшено загальну суму заборгованості із зарплати у грудні 2015 року на 8,8 млн. грн. або на 13,2%. Динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 20 підприємствах державного сектору економіки, де борги на 01.01.2016 становили 38,6 млн. грн., що становить 66,1% від загальної суми. Для розв’язання проблем цих підприємств структурні підрозділи облдержадміністрації активізували роботу з центральними органами виконавчої влади, у підпорядкуванні яких знаходяться підприємства-боржники.
Голова Запорізької обласної ради профспілок Віктор Сластьон запропонував соціальним партнерам звернутись спільно до власників і керівників підприємств області з пропозицією підвищити заробітну плату працівникам підприємств, організацій та установ за рахунок зменшеної ставки єдиного соціального внеску з 01.01.2016 р. і це було підтримано соціальними партнерами.
На порядку денному також стояло питання про розвиток індустріальних парків в Запорізькій області.
Також учасники заходи узгодили дії щодо створення нової угоди, розрахованої на 2017-2020 роки та затвердили план роботи обласної тристоронньої соціально-економічної ради на 2 півріччя.
Запорізька обласна рада профспілок