Дніпропетровське обласне об’єднання профспілок інформує про хід реалізації Плану подальших солідарних дій ФПУ та її членських організацій в умовах підвищення ціни на природний газ і тарифів на комунальні послуги, затвердженого постановою Президії ФПУ від 19.07.2016р. № П-3-1.
На виконання пункту 6 даного документу, Президією обласного профоб’єднання було заплановано проведення у липні-серпні п.р. низки відповідних заходів.
Зокрема, за ініціативою профспілок були проведені консультації між керівництвом Обласного профоб’єднання та обласної Ради щодо необхідності відповідного реагування органів місцевого самоврядування на шокуючі урядові рішення про значне збільшення тарифів, які були прийняті без вжиття адекватних заходів з підвищення соціальних стандартів та посилення соціального захисту працівників.
Проведена робота показала, що місцеві органи влади активно підтримують вимоги профспілок і приймають рішення про відтермінування впровадження урядових рішень про підвищення тарифів на комунальні послуги та вживають інші заходи щодо поліпшення даної ситуації.
29.07. п.р. Дніпропетровська обласна рада ухвалила Звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів про введення мораторію на зростання вартості послуг ЖКГ до перегляду політики у сфері енергоносіїв і встановлення прозорого механізму ціноутворення.
Депутати також зажадали від Верховної Ради ухвалення постанови № 2597 «Про утворення Тимчасової слідчої комісії з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства».
Після звернення керівника Павлоградської міської Координаційної ради голів профорганізацій, члена Ради ФПУ Юнака С.І. до міського голови А.Вершини щодо необхідності визначення позиції депутатів стосовно встановлених непідйомних для більшості населення тарифів та розгляду цього питання на сесії міської Ради було прийнято Звернення до Кабінету міністрів з вимогами щодо зниження тарифів.
Криворізька міська рада направила Звернення до Кабінету міністрів та Верховної Ради з вимогами встановлення мораторію на впровадження підвищених з 1 липня 2016 року тарифів для населення на електроенергію, природний газ, тепло, гарячу, холодну воду і водовідведення до прийняття пакету законопроектів, який передбачає підвищення заробітних плат і пенсій.
Обласне профоб’єднання надіслало звернення до Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості і пенсійного забезпечення та до кожного з народних депутатів України, обраних від Дніпропетровщини, про необхідність всілякого та всебічного сприяння розгляду у профільних комітетах та на пленарному засіданні Верховної Ради у вересні п.р. законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення мінімальної заробітної плати на рівень, який відповідає фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб» (реєстр. № 4900) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці» (реєстр.№ 4900-1).
Реалізуючи рішення Дніпровської міської Ради про мораторій з 1 серпня п.р. на підвищення вартості комунальних послуг, мер Б.Філатов обрав шлях укладення двосторонніх угод з постачальниками цих послуг. Так, з метою регулювання відносин між міськрадою та «ДТЕК Дніпроенерго» в питаннях постачання тепла та його вартості, був підписаний відповідний Меморандум про співпрацю. Зазначені в цьому документі взаємовигідні домовленості і зобов’язання сторін дозволять кампанії не йти на перегляд тарифів у бік збільшення та забезпечити мешканців міста безперебійним опаленням. Про це при підписанні Меморандуму заявив генеральний директор ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» О.Сімченко.
Робота у цьому напрямку роботи триває. Президія обласного об’єднання профспілок звернулася до керівників сторін соціального діалогу - Обласної державної адміністрації та Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини - щодо необхідності проведення позачергового засідання Обласної тристоронньої соціально-економічної ради та розгляду питання розробки й впровадження альтернативних механізмів соціального захисту населення в умовах значного підвищення ціни на природний газ і тарифів на комунальні послуги та їх обґрунтованості. За повідомленням голови ради, зазначене засідання буде проведено у другій половині серпня п.р.
У серпні п.р. заплановано проведення Семінару-наради з керівниками міських координаційних рад голів профорганізацій з питань подальшої реалізації Плану солідарних дій ФПУ та її членських організацій в умовах підвищення ціни на природний газ і тарифів на комунальні послуги та посилення соціального захисту членів профспілок і трудових колективів.
Серед найгостріших питань сьогодення, вирішенню яких сприяє обласне профобєднання, є проблема подальшого функціонування закладів професійно-технічної освіти.
Президія та членські організації Обласного профоб’єднання вживають необхідні заходи щодо недопущення руйнування системи професійно-технічної освіти в області. Питання загострення ситуації у цій сфері у квітні-травні п.р. розглядалося на Загальних зборах представників трудових колективів галузей економіки області та на засіданні Обласної тристоронньої соціально-економічної ради.
Враховуючи надзвичайну важливість збереження 55-ти закладів професійно-технічної освіти, підготовки робітничих кадрів для потреб регіону, 23.05.п.р. керівники Обласного профоб’єднання, Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини та Дніпропетровської торгово-промислової палати звернулися до голови Верховної Ради, керівників парламентських фракцій і депутатських груп, народних депутатів України, обраних від Дніпропетровщини, з вимогою подолати вето Президента України стосовно законів з цього питання.
У цей же час керівниками Обласного профоб’єднання та Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини було направлено звернення на адресу голови обласної Ради Пригунова Г.О. та керівників депутатських фракцій з проханням віднайти можливість фінансування у повному обсязі професійно-технічних навчальних закладів з обласного бюджету до 1 січня 2017 року.
Пропозиції профспілок Дніпропетровщини були розглянуті та враховані. Відповідно до рішення Дніпропетровської обласної Ради від 29.07.п.р. щодо уточнення показників обласного бюджету на 2016 рік, з метою забезпечення безперебійного фінансування видатків професійно - технічних навчальних закладів, у першу чергу, соціально-захищеного характеру, до вирішення питання виділення додаткових коштів з державного бюджету, в обласному бюджеті передбачено 13,4 млн. грн.
Збільшення витрат обласного бюджету на професійно-технічну освіту відбулося на загальну суму 59 908,4 тис.грн.
Питання належного фінансування професійно-технічних навчальних закладів області та їх роботи залишається одним з пріоритетних у подальшій роботі Президії та членських організацій Обласного профоб’єднання.
Дніпропетровське обласне
об’єднання профспілок