Традиційний фестиваль "Металеве серце України" вже п’ятий рік поспіль проходив у Рівному в переддень Дня міста.
Організатором та ідейним натхненником ковальського свята є, відома в Рівному поціновувачка краси металу - Ніна Крока, директор приватного підприємства «Рівнебудпостач».
Почесними гостями на цьогорічному святі були: міський голова Рівного Володимир Хомко, голова Федерації профспілок Микола Шершун, його заступник – Марія Рожко. Вони, разом з ковалями, власноруч викували маки. Ці роботи – металеві маки, днями відвезуть у Бельгію у місто Іпр де вони доповнять Меморіал пам’яті жертвам Першої світової війни. Монумент матиме вигляд плити півметра завтовшки, оздобленої маками, які нині виковують в усьому світі. У Рівному ж до роботи долучалися і дорослі, і дітки.
«Приємно, що є такі небайдужі люди як Ніна Юріївна. Вона своєю невтомною працею дарує красу і свято для мешканців міста Рівного вже п’ятий рік поспіль, - говорить голова ФПО Микола Шершун, - Федерація профспілок завжди підтримувала і підтримуватиме надалі небайдужих людей з гарячим серцем».
Фестиваль зародився у 2012 році. Тоді вперше до Рівного зїхалися ковалі з усіх-усюд аби спільно творити неперевершені шедеври з металу. За ці роки його відвідало понад 150 професійних ковалів із усіх куточків України - від Львова до Донецька. Гідно оцінили фестиваль і майстри ковальства з Бельгії, Болгарії, Голландії, Франції, Чехії та Японії. Щоразу майстри по роботі з металом залишали в Рівному частинку своєї праці і таланту. І ось… на «Лебединці» «виросла» ціла алея з металевих скульптур: «Металеве серце», «Даринка», «Дитячі пустощі», «Сімейні цінності».
Суть фестивалю залишається незмінною: учасники доповнюють своїми роботами центральну скульптуру. Тема її щороку різна, як і вигляд шедевру, що виходить у результаті. Цьогоріч на «Лебединці» з’явилися ковані риби. Відповідно до теми фестивалю - 2016 - «Мова риб».
Як зазначали організатори і гості свята, ця тема символічна. Адже риби мовчать тому, що у середовищі, де вони живуть почуваються комфортно.
За словами голови ФПО Миколи Шершуна, прислухаючись до голосу суспільства можна вловити його настрої. Бо ж не дарма кажуть в народі, що мовчання – золото, і у тиші чути найменший порух, а коли усі кричать, і кожен про своє... Не чути, що вони говорять, чути лише – крик. Мова риб – мова дії, праці, творіння.
Цьогорічну центральну композицію створили постійні учасники дійства - рівнянин Роман Велігурький і Артем Вольський зі Славути. Основною для неї стали базальтові стовпи, які Ніна Крока спеціально привезла з Костопільщини.
В останній же день фестивалю на «Лебединці» відбулося незвичне дійство - урочисте заковування молодят у шлюбні узи. Закував себе з дружиною навік і один з ковалів-гостей фестивалю з міста Вінниці.
Жанна АРСЕНІЧЕВА,
Інформаційно-аналітичний центр
Федерації профспілок Рівненщини