За ініціативи студентського профспілкового активу у Федерації профспілок Вінницької області 5 вересня п.р. відбулась зустріч Голови ФПО Миколи Колесника з головами первинних профспілкових організацій студентів навчальних закладів.
В зустрічі взяли участь Іван Лєта – перший заступник Голови ФПО, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я; Володимир Слободянюк та Світлана Анпольська – заступники Голови ФПО; Тетяна Побережна – голова обласної організації профспілки працівників культури; Алла Толмачова – голова Молодіжної ради ФПО, голова обласної організації профспілки працівників торгівлі; Світлана Горобець – заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки; Наталя Титаренко – голова міського комітету профспілки працівників АПК.
Учасники зустрічі обговорили Рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо розподілу граничних обсягів видатків із загального фонду Державного бюджету України на 2017 рік.
З інформацією щодо скорочення видатків на стипендії виступила Олена Григор’єва – голова профкому студентів ВНТУ.
В обговоренні взяли участь:
- Олена Граматович – заступник голови профкому ВДПУ;
- Віталій Побережець – голова профкому студентів ВНМУ;
- Катерина Козак – голова профкому студентів ВНАУ;
- Оксана Шевчук – голова профкому студентів училища культури та мистецтв ім. М. Леонтовича;
- Тамара Порохня – голова об’єднаного профкому торговельно-економічного інституту КНТЕУ.
За підсумками зустрічі готується Звернення студентства Вінниччини до Федерації профспілок України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, міністерств фінансів та освіти, органів місцевого самоврядування.
Підготовлено інформаційний листок щодо наслідків скорочення видатків на стипендії для студентів.
Наслідки скасування стипендії - наміри Міністерства фінансів України:
ü Скоротити кількість стипендіатів у 2017 році до 10-20% (на відміну від попередніх 66% від загальної кількості бюджетних місць);
ü Скасувати здобуття вищої освіти за кваліфікаційним рівнем "магістр" за державною формою навчання;
ü Підвищити співвідношення викладач-студент з 12 до 14 осіб.
- Призведуть до: - Позбавлення стипендії понад 426 тисяч студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та більше ніж 103 тисячі студентів технікумів та коледжів І-ІІ рівнів акредитації, які на початок 2015-2016 навчального року отримували академічні стипендії.
- Відсутності мотивації до навчання.
- Погіршення соціально-економічного становища студентської молоді.
- Вимушеного пошуку студентами тимчасового підробітку.
- Зниження рівня успішності в навчанні.
- Збільшення фінансового навантаження на батьків для утримання студента. За попередніми даними, 1340 грн (оплата за гуртожиток, засоби особистої гігієни, витирати на навчання, проїзд додому. БЕЗ ХАРЧУВАННЯ!)
- Позбавлення щонайменше 52 тисяч осіб, які були зараховані до вищих навчальних закладів у 2016 році на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр», можливості навчатися за кошти державного бюджету.
- Відтоку талановитих, обдарованих студентів для здобуття магістерської освіти за кордон.
-Скорочення майже 23 тисяч науково-педагогічних працівників ВНЗ.
- Зростання кількості студентів в групах.
- Погіршення якості надання освітніх послуг.
Федерація профспілок Вінницької області