У м.Черкаси відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення за участі представників структурних підрозділів облдержадміністр
Розглянуті питання щодо забезпечення соціальних гарантій та працевлаштування учасників АТО, проведення професійної орієнтації.
Члени координаційного комітету констатували про наявність проблем адаптації учасників АТО до мирного життя. Крім матеріального забезпечення, психологічного стану, існує проблема пошуку робочого місця для воїнів, які не мали працевлаштування раніше. Якщо питання лікування, надання земельних ділянок, забезпечення житлом є предметом постійної уваги органів виконавчої влади, Центру допомоги та координаційної ради учасників АТО, то вирішення офіційного працевлаштування при високому рівні безробіття досить проблематичне. У Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 6480 учасників АТО.
Проблема молодіжного безробіття потребує системного вирішення. Адже сучасна школа орієнтована на підготовку випускників для вступу до вищих навчальних закладів, а престижність робочих професій у суспільстві нівельовано. Час вимагає розвитку промисловості, аграрної галузі, роботодавці потребують висококваліфіков
Керівники підприємств констатують про небажання безробітних працевлаштовуват
Дискусії учасників засідання координаційного комітету ще раз підтвердили про наявність проблем як у підготовці кадрів для галузей економіки, так і необхідність проведення індустріалізації країни, що підвищить зайнятість населення, удосконалення роботи служби зайнятості та нелегального працевлаштування населення.
Федерація профспілок Черкаської області