2013 083 009

 

Актуальні питання розвитку та поширення соціального діалогу були у центрі уваги учасників Пленуму Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, який відбувся 17 квітня. У роботі Пленуму взяли участь та виступили міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

На розгляд учасників пленуму було винесено питання «Про стан виконання Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки». З доповіддю на цю тему виступив голова Профспілки Георгій Труханов. Він розповів, що Галузева угода є одним із основних стратегічних нормативних документів соціального партнерства між Міністерством та Профспілкою, яка охоплює 1375,3 тис. працюючих або 82,6% найманих працівників освітньої галузі і є на сьогодні єдиною репрезентативною професійною спілкою освітян.

«Дотримуючись зобов’язань за Галузевою угодою, Профспілка бере активну участь у законотворчому процесі, при розгляді та погодженні нормативно-правових актів, які зачіпають права та інтереси працівників галузі, а також осіб, які навчаються, - зазначив Георгій Труханов. - Впродовж дії Угоди працівниками виконавчого апарату ЦК Профспілки розглянуто та підготовлено близько 500 пропозицій до законопроектів, проектів постанов Кабінету Міністрів України, наказів, листів, роз’яснень тощо. З метою визначення та зближення позицій сторін соціального діалогу, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень значна кількість законодавчих актів надходила на погодження з Комітетів Верховної Ради України, від народних депутатів України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, інших міністерств та організацій, а також від Федерації профспілок України та Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні».

Як повідомив голова Профспілки, переважна частина профспілкових пропозицій знайшла відображення в постанові Верховної Ради України «Про Рекомендації парламентських слухань на тему «Освіта в сільській місцевості: кризові тенденції та шляхи їх подолання». Позитивним результатом співпраці в рамках Галузевої угоди стало щорічне збільшення обсягів видатків на освіту. Якщо в 2011 році всього на освітню галузь передбачалося 86,3 млрд. грн., або 6,6% від ВВП, то в 2012 році - 101,5 млрд. грн., або 7,2% від ВВП.

Високо оцінив соціальний діалог та співпрацю з Профспілкою міністр освіти і науки Дмитро Табачник. «Галузева угода – це дуже важливий документ для вирішення самих актуальних та болючих проблем освітян, - підкреслив він. – Разом з профспілками ми спрацювали на позитив, на добру оцінку, якщо оцінювати нашу спільну роботу за старою системою, то це буде тверда четвірка. Ми і надалі будемо розвивати нашу плідну співпрацю».

У своєму виступі на Пленумі заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк передав від Голови Федерації профспілок України Юрія Кулика подяку Профспілці та її керівництву за результативну роботу по соціально-економічному захисту освітян. «Ми звертаємось до вас за інтелектуальною та солідарною підтримкою по трьом питанням, - зазначив він. – По-перше, ми маємо солідарно здійснити наступний крок по підвищенню базового тарифу Єдиної тарифної сітки у цьому році. Це необхідно зробити з двох причин: щоб зменшити дискримінацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери і закласти певні передумови для формування ЄТС у 2014 році. Наступне завдання полягає у формуванні бюджетної політики на 2014 рік. Кабінетом міністрів вже внесено до Верховної Ради України Основи бюджетної політики і, на жаль, там також зазначається зокрема про «оптимізацію» бюджетних закладів. Водночас, в формуванні бюджетної політики на 2014 рік ми ставимо питання належного визначення мінімальної заробітної плати і досягнення базового тарифу ЄТС до 1 вересня. Третє питання – це питання кардинального підвищення заробітної плати як локомотива у вирішенні соціальних, політичних і економічних криз та проблем в Україні. Наступний крок у цьому питанні – запровадження Національної програми підвищення престижності суспільно-корисної праці».

Заслухавши і обговоривши інформацію Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, учасники Пленуму ухвалили відповідну постанову.

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 083 007

 

 

2013 083 016

 

 

2013 083 010

 

2013 083 011

 

2013 083 017