Українсько-австрійське підприємство ТОВ «Фішер-Мукачево» – один зі світових лідерів виробництва спортивного інвентарю – гірських і бігових лиж та хокейних ключок. Продукція цього підприємства з міста над Латорицею користується значним попитом в країнах Європи й Америки, є своєрідною візитівкою України і Закарпаття.
Реалізація виробничих і соціальних програм здійснюється у тісній співпраці адміністрації і профспілкового комітету. Всі ці питання знаходять відображення у колективному договорі, який на підприємстві вважають складовою співпраці і шляхом до успіху.
Укладенню колективного договору передує значна підготовча робота. Створюється комісія, яка узагальнює пропозиції членів трудового колективу і розробляє проект колективного договору. Після цього проходить його обговорення у цехах та дільницях. Внесені пропозиції знаходять відображення в остаточному варіанті колдоговору. Протягом терміну дії, а це 5 років, у разі необхідності, при зміні законодавчих і колективно-правових актів, до нього вносяться відповідні зміни і доповнення. Достойний рівень оплати праці, високі соціальні стандарти, турбота про людей – ось головні вимоги, які ставляться до колективного договору – закону життя підприємства.
Відкриваючи збори представників трудового колективу з прийняття колдоговору, голова профкому Петро Швардак ознайомив присутніх з процедурою його підготовки. Генеральний директор Василь Рябич окреслив основні підходи до формування зобов’язань колективного договору. Лідерські якості Василя Андрійовича, його стратегічне бачення розвитку складного виробництва, реалій соціальної програми забезпечують нові перспективи цього підприємства. Слово «модернізація» стало звичним для кожного його працівника.
Щороку 2,5-3 мільйонів євро реінвестується у виробництво. Середня заробітна плата складає 9 тис. грн. Але і це не межа: в подальшому передбачено її зростання на 30-40 відсотків. Солідно виглядає і соціальний пакет для працівників підприємства, який включає різні види допомог: здешевлення харчування в їдальні, медичне обслуговування, перевезення працюючих на роботу і з роботи, надання допомоги пенсіонерам – колишнім працівникам тощо.
Досить сказати, що обід в їдальні підприємства коштує для працюючих 3 грн., у той час як лише собівартість набору продуктів харчування становить близько 15 грн. Той, хто не хворіє, за підсумками року отримує винагороду в розмірі 350 грн. за кожний квартал, протягом якого працівник не був на лікарняному. І таких стандартів європейського рівня у колдоговорі передбачено чимало. Нині про ці стандарти говорять усюди, починаючи з верхніх гілок влади, а на закарпатському підприємстві у Мукачеві вони стали реальністю.
Виступаючи на зібранні, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько підкреслив, що співпраця між адміністрацією і профкомом, прийняття колективного договору на підприємстві, його зміст є показовим для трудових колективів промислової області, і тому потрібно, щоб керівники і голови профкомів підприємств нашого краю знали про цей досвід. Керманич підприємства запропонував провести на базі УАП ТОВ «Фішер-Мукачево» семінар-навчання з участю керівників і профактивістів, іноземних інвесторів інших підприємств Закарпаття для вивчення і обміну досвідом роботи з цього питання.
Колективний договір на 2017-2021 рік підписали генеральний директор Василь Рябич і голова профкому Петро Швардак.
На закінчення голова облпрофради Володимир Фленько вручив Василю Рябичу почесний знак Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства».
На фото:
- виступає генеральний директор УАП ТОВ «Фішер-Мукачево» Василь Рябич;
- учасники зібрання;
- перспективи діяльності підприємства обговорюють (зліва направо) генеральний директор УАП ТОВ «Фішер-Мукачево» Василь Рябич, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько та голова профкому Петро Швардак.
- Володимир Фленько вручає Василю Рябичу почесний знак Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства»;
Фото автора
Сергій Баранчиков,
завідувач відділу організаційно-
гуманітарної роботи
Закарпатської облпрофради