DSC 0973

 

Напередодні Дня міжнародної солідарності трудящих відбулася робоча зустріч профспілкового активу Харківської області із головою обласної державної адміністрації Юлією Світличною.

Як зазначила голова облдержавдміністрації - «Конструктивний діалог між представниками профспілок, керівництвом і співробітниками облдержадміністрації дає можливість безпосередньо взаємодіяти, швидко і оперативно вирішувати всі питання, що виникають, - як своїми силами, на місцевому рівні, так і за допомогою звернень до Кабінету міністрів. Наше завдання - допомагати кожному жителю області». Інформуючи про соціально-економічний стан області заступник голови ХОДА Михайло Черняк відмітив, що робота соціальних структур області разом з соціальними партнерами зосереджена на реформі системи оплати праці, посиленні соціального захисту громадян, які працюють, реформі системи пенсійного забезпечення.«У 2016 році в області створено 31,5 тисячі нових робочих місць, або на 14,6% більше, ніж у 2015 році. За попередніми даними, за січень-лютий 2017 року в області створено 8,6 тисячі робочих місць, або в два рази більше, ніж за такий же період минулого року. Майже 1,5 тисячі підприємств, які створили нові робочі місця в минулому році, отримали компенсацію єдиного соціального внеску - і це найкращий результат по Україні», - сказав Михайло Черняк.

В ході зустрічі виступив Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко. Він зазначив: «Нам, профспілковому активу області, представникам трудових колективів і найманих працівників, вкрай важливі такі зустрічі. Адже вони дають основу для серйозних роздумів обом сторонам соціального діалогу, на них ми піднімаємо хвилюючі нас проблеми безпосередньо перед представникам влади, задаємо питання, що цікавлять нас, маємо можливість безпосередньо надати свої пропозиції, намітити, а може і виробити шляхи вирішення нагальних проблем.

Лідер профспілок Харківщини відмітив, що профспілки розглядають такі зустрічі як невід'ємну складову цивілізованого соціального діалогу, новий імпульс розвитку якого має дати внесення змін і доповнень до чинної Територіальної угоди, яке сьогодні підписано. Ми вважаємо, що тільки послідовне і наполегливе виконання зобов'язань цієї угоди всіма підписантами зможе забезпечити ефективну роботу підприємств і організацій області та не допустити виникнення негативних процесів, які розвиваються в трудовій сфері.

У своєму виступі голова Об'єднання профспілок Харківської області запинився на найбільш проблемних питаннях. І перш за все це зниження життєвого рівня населення. Людина праці, який чесно сплачує податки і працює в легальному секторі економіки, не може забезпечити собі і членам своєї сім'ї гідний рівень життя. Це весь комплекс питань, які впливають на соціально-економічну захищеність трудящих і членів їх сімей.

На жаль, збільшення мінімального розміру заробітної плати, в багатьох випадках, призвело до зрівнялівки в заробітній платі, переведення працівників на договору цивільно-правого характеру і ще більшого скорочення фонду робочого часу, а то і до звільнення.

Дуже важливою проблемою залишається зайнятість, стабільність роботи підприємств. Адже через відсутність портфеля замовлень на більшості промислових підприємств застосовується скорочений робочий тиждень або робочий день.

Ми покладаємо великі надії на ефективну роботу Національного комітету з промислового розвитку, який напрацьовує пропозиції щодо реформ у вітчизняній економіці. Адже в промисловому комплексі сьогодні немає жодної діючої програми, зростає собівартість виробництва через випереджальне збільшення тарифного навантаження, що обумовлює кризовий стан не тільки окремих підприємств, але і цілих галузей, скорочуються робочі місця. Одночасно з відсутністю пропозицій про вакансії, низькою якістю робочих місць і незадовільним рівнем заробітної плати, посилився відтік кваліфікованої робочої сили за кордон. Практично всі керівники підприємств відзначають критичний брак кваліфікованих інженерних та робочих кадрів.

Також не залишено без уваги зростання боргів з виплати заробітної плати, які становлять понад 236 млн. грн. і збільшилися з початку року на 2,1%. Особливе занепокоєння викликає наявність заборгованості на економічно активних підприємствах і в організаціях, тобто тих, які виробляють продукцію та надають послуги.

Звернувся до голови облдержадміністрації щодо критичної оцінки пілотного проекту тимчасового обмеження державного регулювання цін на основну групу продуктів харчування, який діє з жовтня минулого року, та підтримки позиції профспілок щодо участі організацій громадянського суспільства в державному регулюванні цін.

Не залишена без уваги тема якості життя, а це - освіта, охорона здоров'я, культура, спорт, оздоровлення, як працівників, так і дітей. Профспілки висловлюють надію, що, об'єднавши зусилля, ми здатні знайти шляхи подолання негативних явищ. А пріоритетом економічної моделі повинні стати інтереси людини праці.

Також у ході зустрічі розглянули питання стабільної роботи великих підприємств області, розвитку промислового комплексу, соціально-економічної захищеності працівників, зайнятості населення, та інші.

В обговоренні взяли участь:

- Людмила Пластун, голова Харківської обласної ради профспілки працівників соціальної сфери, вона порушила питання про необхідність забезпечення комп'ютерною технікою працівників соціальної сфери;

- Михайло Погорєлов, голова первинної профспілкової організації Харківське державне авіаційне підприємство, він наголосив про проблеми на підприємстві і поставив питання про визначення конкретного терміну початку роботи ХАЗу;

- Михайло Ронін, голова Харківської галузевої ради Профспілки працівників космічного та загального машинобудування, він запропонував ще більше використовувати кооперацію всередині країни, яка дасть змогу завантажити потужності багатьох підприємств;

-  Ніна Байбакова, голова обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України, підняла питання висвітлення роботи селян на обласному телебаченні та оздоровлення дітей й підлітків;

- Алла Макеєва, голова обласної організації Профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства України, зосередила увагу на необхідності впровадження єдиного електронного квитка, який буде сприяти створенню чіткої системи обліку пільгових категорій громадян та поліпшенню обслуговування пасажирів;

- Лідія Дулуб, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, висвітлила питання оплати праці педагогічних працівників та невиконання деякими районами області ст. 57 Закону України «Про освіту» в частині виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам щомісячних надбавок за вислугу років у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи.

Підбиваючи підсумки зустрічі Сергій Тесленко зазначив: «Ми припускаємо, що з метою розвитку діалогу влади і громадянського суспільства такі зустрічі стануть в подальшому регулярними і в більш широкому форматі - для членів Ради Об'єднання профспілок Харківської області та керівників первинних профспілкових організацій».

У завершення зустрічі Юлія Світлична запевнила профспілковий актив області- «З мого боку ви можете розраховувати на підтримку. Керівництво області не стоїть осторонь проблем, а намагається їх вирішити в найкоротші терміни».

 

Об’єднання профспілок Харківської області

 

DSC 0975

 

DSC 0981

 

 

 

DSC 0986

 

DSC 0991

 

ОДА2