З року в рік Камінь-Каширський районний комітет Профспілки працівників освіти і науки тримає в полі зору завдання, головною темою яких є турбота про членів та їх захист. Тому й закономірно, що галузева Профспілка серед інших на Камінь-Каширщині є найчисельнішою – понад 3 тисячі осіб! Інакшими словами за чисельністю вона займає друге місце після галузевої Профспілки міста Луцьк.
Щороку більш відчутнішими стають системні кроки, які вдається робити профспілчанам як самостійно, так і за підтримки керівників влади району. В основному це питання соціального, правового захисту профспілчан, їх фінансового забезпечення в сучасних умовах та ін. Зокрема, за рішенням сесії районної ради впродовж останніх трьох років на компенсацію доїздів педагогам сільської місцевості з місцевого бюджету було виділено більше 200 тис. грн. Триває виплата 20 відсотків до заробітної плати педагогам за престижність праці. Також за рішенням сесії райради в районі затверджена і діє програма соціального захисту профспілчан, одним із пунктів якої є стимулювання праці педагогів. Словом, райкомом галузевої Профспілки у співпраці з владою зроблена титанічна робота. Відтак у 2016 році районну профспілкову організацію Камінь-Каширського району в особі її голови Федерація Профспілок України нагородила знаком “за розвиток соціального партнерства”.
Без участі представників влади в районі не обходиться майже жодне профспілкове засідання. Не лише присутніми, а й активними учасниками голова районної державної адміністрації Валерій Дунайчук, голова районної ради Віктор Сус та начальник відділу освіти Віктор Пась були й на ІV пленумі районного комітету Профспілки, що відбувся нещодавно.
Перед присутніми членами районного комітету Профспілки, головами профспілкових комітетів, директорами шкіл, завідувачами дошкільних навчальних закладів голова РК Людмила Кузьмич розкрила питання фінансового забезпечення працівників освіти на 2017 рік як з освітньої субвенції, так і з місцевого бюджету. Також проаналізувала інші актуальні аспекти діяльності, зокрема, що стосуються проекту Трудового кодексу України, проекту Закону України “Про освіту”, соціального страхування, пенсійної реформи, оздоровлення членів профспілки. На часі, про що також зазначила Людмила Олександрівна, – активна участь первинних профспілкових організацій в рамках Року первинок, що оголошений цьогоріч Федерацією Профспілок України.
В обговоренні доповіді участь брали голова профкому загальноосвітньої школи І-ІІ ст. села Теклине Ніна Ліпич, заступник голови профкому загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Черче Віра Шептур, заступник голови профкому, в.о. директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Великий Обзир Олена Босак. А з вуст запрошених керівників влади району вкотре прозвучало запевнення, що й надалі галузева Профспілка матиме належну підтримку і розуміння з боку владних структур.
Прес-центр Федерації
профспілок Волинської області