1512649904 trading-capital-1000x605

 

 

Інтернаціонал освіти звернувся до своїх членських організацій з проханням закликати уряди своїх країн збільшити фінансування освіти.

Вже за два місяці, 2 лютого 2018 року представники урядів як розвинених країн, так і країн з низьким рівнем доходів, візьмуть участь у Конференції з фінансування, яку проводитиме у столиці Сенегалу м. Дакар Глобальне партнерство в галузі освіти.

 

Очікується, що на Конференції уряди візьмуть на себе зобов'язання щодо фінансування освіти в рамках програми Глобальне партнерство – 2020.

Цей заклик до посилення зобов’язань урядів звучить в час, коли фінансування освіти перебуває в кризовому стані. Сьогодні 75 мільйонів дітей та молоді не мають доступу до освіти, більше половини мільярда дітей рахуються у школі, але не навчаються, і понад 750 мільйонів дорослих не мають навіть базових навиків читання та письма. Водночас міжнародна допомога на фінансування освіти скорочується, чимало урядів спрямовують недостатньо ресурсів на освіту.

 

Щоб змінити цю ситуацію і сприяти успішній реалізації Цілі сталого розвитку щодо забезпечення якісної освіти для всіх (Ціль 4), глобальні витрати на освіту повинні щорічно збільшуватися на 1,2 - 3 трильйони доларів США до 2030 року.

 

В Інчхонській декларації і Рамковій програмі дій «Освіта-2030» чітко говориться, що для цього уряди повинні виділяти на освіту щонайменше 4-6% ВВП або мінімум 15-20% загальних державних витрат, а країни-донори повинні збільшити кошти, що виділяються на міжнародну допомогу в цілях розвитку в сфері освіти, до, як мінімум, 0,7% ВНП.

 

Всі уряди зобов'язані забезпечувати право на освіту для своїх громадян. Із прийняттям Цілей сталого розвитку забезпечення всеохоплюючої та рівноправної якісної освіти для всіх та сприяння навчанню протягом усього життя стало також і спільною відповідальністю. Тому життєво важливо, щоб і в країнах з низьким, і в країнах з середнім або високим рівнем доходу, уряди взяли на себе зобов’язання збільшити фінансування освіти.

 

Добре усвідомлюючи важливість належним чином фінансованих систем освіти для забезпечення якісної освіти, профспілки та професійні асоціації освітян мають бути в перших рядах тих, хто вимагає від урядів збільшення інвестицій в освіту. Якщо не вжити заходів сьогодні з метою усунення дефіциту фінансування освіти, то набагато більше дітей буде позбавлено права на освіту, а досягнення Цілі сталого розвитку 4 до 2030 року залишиться далекою перспективою.

 

Інтернаціонал освіти закликає членські організації надіслати листи до своїх урядів із закликом збільшити фінансування освіти.

 

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки
п
рацівників освіти і науки України