Служіння людям - зміст і призначення відповідальної й самовідданої праці медичних сестер. Щоб бути справжньою медичною сестрою недостатньо однієї майстерності, знань і працездатності, також потрібні: душевне покликання, безмежна відданість своїй справі, постійне прагнення полегшити чужі страждання, бажання допомогти хворому. В період проведення реформи системи охорони здоров’я саме на медсестринство покладається велика навантаженість та відповідальність.
За підтримки обласного комітету Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України в Палаці Праці відбулася науково-практична конференція для головних медичних сестер закладів охорони здоров’я регіону «Медична реформа в Україні».
З привітанням до учасників конференції звернулася Благовещенська А. В., голова обласного комітету Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України та Флоріна Н. О., президент Асоціації медичних сестер м. Харкова та Харківської області.
Благовещенська А.В. виступила перед присутніми та розповіла про хід реформи системи охорони в Харківській області, про дії Профспілки щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, в т.ч. на підставі ефективного соціального діалогу з роботодавцями, органами державної влади і місцевого самоврядування. Вона зазначила, що під час реформування галузі безвідповідальне ставлення МОЗ до вирішення ключових проблем системи охорони здоров’я України, знехтування інтересів працівників галузі призвели до суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації в галузі та зниження рівня гарантій соціального захисту працівників закладів охорони здоров’я.
Голова обласної галузевої профспілкової організації запевнила учасників конференції в тому, що і надалі Профспілка плідно виконуватиме статутні завдання, буде представляти та захищати трудові, соціально-економічні права і законні інтереси членів профспілки в органах державної влади різних рівнів, у взаємовідносинах з роботодавцями. Зупинилася Благовещенська А.В. також на впровадженні в Харківській області суспільного Проекту «Честь медичної професії» з нагородженням Відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орденом Святого Пантелеймона». Відзнака є формою громадського визнання, має чітку професійно-фахову спрямованість та присуджується за значні результати професійної діяльності, гуманістичну та самовіддану працю в сфері охорони здоров’я, суспільну свідомість.
Завідувач відділу правової роботи та соціально-економічного захисту обласного комітету Чепурнов В.І. виступив з доповіддю на тему «Огляд чинного законодавства про працю і охорону праці, особливості його застосування в закладах охорони здоров’я». Він зупинився на питаннях соціальних стандартів у 2018 році, основних нормативно-правових актах з питань медичної реформи. Особливу увагу привернув на зміни у Довіднику «кваліфікаційних характеристик професій» та інше.
З інформацією про стан здоров’я медичних працівників регіону у 2017 р. виступила Пустовойт Т.Б., заступник голови обласного комітету, яка зазначила, що статутне завдання галузевої профспілки щодо охорони здоров’я медичних працівників повністю співпадає з обов’язками головних медичних сестер, які контролюють профілактику та раннє виявлення хвороб серед працівників закладів. Основні показники захворюваності медичних працівників свідчать про незадовільний стан їх здоров’я. Так, 2017 році в регіоні зареєстровано майже 300 працівників галузі, що первинно вийшли на інвалідність, на онкологічні хвороби захворіло 237 осіб, на туберкульоз-19. Все це вимагає посилення контролю за своєчасністю та повнотою проведення медичних оглядів працівників галузі.
Питанню підготовки до конкурсу фахової майстерності серед медичних сестер «Ескулап-Професіонал 2018, який цього року пройде в Харкові, був присвячений виступ Флоріної Н. О., президента Асоціація медичних сестер м. Харкова та Харківської області. Вона розповіла про історію виникнення конкурсу, умови його проведення, вимоги до учасників.
На конференції обговорювалися також проблеми медичного характеру, спрямовані на здійснення протиепідемічного режиму в закладах охорони здоров’я. Так, лікар-епідеміолог Циганчук О. М. виступила з доповіддю «Сучасні підходи в дотриманні санітарно-протиепідемічного режиму в закладах охорони здоров’я». Руденко С. С., фахівець Асоціації СОІК, представив Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».
На конференції було підкреслено, що лише у солідарній підтримці, сумісними діями галузевої Профспілки та працівників медичної галузі можна відстоювати свої законні права та інтереси, здійснювати соціально-економічний захист спілчан в рамках реформування системи охорони здоров’я.
Т.Б. Пустовойт
Заступник голови ХООППОЗУ