В м. Миколаїв 15 березня 2018 р. Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України провела круглий стіл: «Робота будівельників за кордоном. Умови праці для українців в країнах ЄС» в приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова. Участь в круглому столі взяли представники: Миколаївського обласного центру зайнятості, відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області, Профспілки будівельників з Києва, Миколаєва і Луцька, представники будівельних підприємств, Миколаївського будівельного коледжу КНУБА, експерти та ЗМІ м. Миколаєва.
На розгляд учасників круглого столу була представлена презентація Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України про стан ринку праці в Україні, та Миколаївській області (будівельна галузь); умов працевлаштування українців за кордоном; ключові сфери праці в країнах ЄС, які обирають українці і порушення трудових прав трудових мігрантів.
З даних питань відбулась жвава дискусія учасників круглого столу. Керівники будівельних підприємств зазначили, що значний розрив в оплаті праці в Україні і за кордоном спонукає українських будівельників до трудової міграції. В порівнянні з розміром погодинної заробітної плати в Україні - 22,41 гривні (станом на січень 2018р.) і мінімальної погодинної зарплати для некваліфікованої праці в країнах ЄС, яка складає від 2.32 EUR (71грн. 28коп.) до 19.92 EUR (645грн. 40коп.), виграє зарплата в країнах ЄС.
Також, нажаль в Миколаївській області відсутня постійна легальна зайнятість серед працівників в будівельній сфері. Дана картина чітко відображається на процесі відтоку будівельників за кордон. Все більше трудових мігрантів (будівельників) з України обирають працю в європейських країнах, а саме: Польща, Німеччина, Італія, Іспанія, Чехія, Угорщина, Словаччина, Португалія, Фінляндія і т.і.
Представники Миколаївського обласного центру зайнятості і відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області, в своїх виступах акцентували питання стану ринку праці в Миколаївській області, та стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.
Учасники круглого столу проаналізували витоки цих проблем, а також обговорили аналітичну інформацію щодо причин та наслідків трудової міграції.
Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (Керівник проекту «Вплив трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників)» - Василь Андреєв, зазначив пріоритетну важливість розгляду питання зменшення частки нелегально працюючих українців, як на батьківщині так і за кордоном. Приділив увагу, питанню заробітної плати будівельників в Україні, відтоку будівельних кадрів за кордон, питанню соціального діалогу для вирішення нагальних проблем трудової міграції, про актуальність вирішення питання дотримання трудових прав працівників-мігрантів, а також аналізу впливу трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників).
Учасниками круглого столу було зазначено про актуальність проблеми трудової міграції та нагальної потреби в інформації, щодо специфічних умов праці в секторі будівництва в країнах ЄС для українців працюючих за кордоном.
Довідкова інформація: Круглий стіл організовано в рамках проекту «Вплив трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників)» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Телевізійні новини ТЕЛЕКАНАЛ МИКОЛАЇВ
ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ БУДІВНИЦТВА І
ПРОМИСЛОВОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ УКРАЇНИ