26 квітня у Києві відбулось засідання Центрального комітету Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України. У заході взяв участь та виступив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.
З доповіддю виступив Голова Профспілки Сергій Шишов.
У своєму виступі заступник Голови ФПУ Олександр Шубін проінформував присутніх про дії Федерації профспілок по розвитку економіки України, підвищенню ефективності соціально-економічного захисту працівників.
Олександр Шубін зазначив, що соціальні партнери, зокрема профспілкова сторона внесли до Стратегії економічного розвитку низку зауважень та пропозицій. Але, на жаль, їх було проігноровано.
Заступник Голови ФПУ торкнувся питання збереження трудового потенціалу країни. Цьому питанню було присвячено спеціальне засідання НТСЕР. Рада рекомендувала розглянути це питання Кабінету Міністрів України.
Один з головних напрямів діяльності ФПУ – це забезпечення зростання заробітної плати. Гострим залишається і проблема заборгованості по заробітної платі. Олександр Шубін проінформував про те, що профспілки робля у цьому питанні.
Заслухавши та обговоривши доповідь Голови ЦК Укрелектропрофспілки Сергія Шишова, виступи заступника Голови ФПУ Олександра Шубіна заступника директора із генерації електроенергії ДТЕК Енерго з сервісів, генерального директора ДТЕК Дніпроенерго Ігоря Венцеля, членів ЦК Профспілки «Про поточний соціально-економічний стан енергетики і електротехніки, спільні дії соціальних партнерів щодо їх подальшого розвитку та виконання Галузевих угод i колективних договорів за 2017 рік i укладення їх на 2018 рік», Центральний Комітет Укрелектропрофспілки зазначив, що в електроенергетичній галузі накопичено багато проблем, які гальмують її розвиток та потребують нагального розв’язання. Технічний стан інфраструктури галузі наближається до критичного через високу ступінь зношеності обладнання, технологічну відсталість, відсутність достатнього рівня інвестицій тощо.
На переважній більшості електричних станцій проектний ресурс обладнання вже вичерпано і воно експлуатується понад парковий термін експлуатації.
Реформи, які сьогодні впроваджуються в енергетичній галузі, спрямовані на зміцнення енергетичної безпеки, формування ринку електричної енергії, підвищення ефективності діяльності підприємств, модернізацію паливно-енергетичного комплексу та прискорення інтеграції енергетичного ринку України до європейських ринків. В енергетичній і електротехнічній галузі створилась складна проблема забезпечення виробництв висококваліфікованими фахівцями, інженерними кадрами.
Аналіз ринку праці показує, що в державі швидкими темпами загострюється проблема забезпечення галузеві підприємства кваліфікованими спеціалістами На галузевих підприємствах плинність висококваліфікованих кадрів, в основному, відбувається з причини масової трудової міграції через низький рівень заробітної плати, за кордоном вищі соціальні стандарти та кращі умови праці.
Розглянувши соціально-економічний стан підприємств, що входять в сферу захисту Укрелектропрофспілки, спільні дії соціальних партнерів щодо подолання фінансово-економічної кризи та підсумки виконання зобов'язань за Галузевими угодами та колективними договорами, Центральний Комітет Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України (Укрелектропрофспілка) постановив:
- Визнати, що в 2017 році не достатньо виконані норми та положення Галузевих угод i колективних договорів щодо підвищення заробітної плати працівників Підприємств - членів Профспілки.
- Вважати пріоритетними напрямами діяльності Профспілки посилення соціально-економічного захисту прав та інтересів членів Профспілки в нових соціально-політичних умовах, підвищення громадянської активності з метою забезпечення справедливого розподілу результатів праці на кожному лідприємстві.
- За наслідками зустрічі промислових профспілок з Урядом, з метою реалізації державної промислової політики, серед пріоритетів роботи у цьому напрямі вважати: захист вітчизняного виробника і розвиток виробництва; збереження трудового потенціалу; створення робочих місць та забезпечення їх висококваліфікованими кадрами.
- Відзначити, що посилені міграційні процеси, можлива втрата протягом найближчих років основної частки найбільш кваліфікованих робітників, майстрів, інженерів та інших фахівців галузевих підприємств через недостатні темпи зростання заробітної плати, повільне створення конкурентних умов праці, порівняно з сусідніми країнами, недостатнє стимулювання продуктивної праці. ставлять під загрозу щодо безпечного функціонування енергетичної та електротехнічної галузей.
- Сприяти просуванню забезпечення гідної праці в Україні відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо реалізації Програми гідної праці МОП для України на період 2016-2019 рр., підписаний на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
- Сторонам соціального діалогу консолідувати зусилля, спрямовані на пожвавлення виробничої діяльності, сприяння стабілізації розвитку електроенергетики та електротехніки, оновлення основних фондів Підприємств, стимулювання енергозбереження, підвищення рівня продуктивної зайнятості, забезпечення передумов для гідної оплати і умов праці, та поліпшення соціально-економічної ситуації у трудових колективах Підприємств.
- Разом з галузевими профспілками паливно-енергетичного комплексу звернутись до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І.С. з пропозицією ініціювати перед Кабінетом Міністрів України внесення доповнень до Енергетичної стратегії України на період до 2035 року, ураховуючи включення до неї стратегічних орієнтирів, шляхів зміцнення і розвитку трудового потенціалу галузей ПЕК, ефективного стимулювання високопродуктивної праці, стабільного поповнення трудових колективів підготовленими молодими працівниками і кваліфікованими фахівцями.
Було також прийнято низку інших важливих рішень щодо надійного та ефективного соціально-економічного захисту працівників галузі.
Прес-центр ФПУ