19 червня 2018 року відбулося чергове засідання Київської обласної трьохсторонньої соціально-економічної ради.
На засіданні трьохсторонньої соціально-економічної ради 19.06.2018 року за участі соціальних партнерів розглянуто низку напрямків та шляхів поглиблення соціального діалогу щодо соціально-економічного розвитку Київської області та вирішення першочергових питань передбачених Територіальною угодою між Київською обласною державною адміністрацією, Спільним представницьким органом об’єднань організацій роботодавців Київської області та Київською обласною радою профспілок на 2016 -2020 роки.
Відкрили засідання співголови трьохсторонньої соціально-економічної ради перший заступник голови Київської облдержадміністрації Анісімов А.Є., голова Київської обласної ради профспілок Кононенко В.Ф. та заступник голови правління Київського обласного об'єднання організацій роботодавців Воронін В.Г.
В своєму виступі перший заступник голови Київської облдержадміністрації Анісімов А.Є. наголосив що розвиток громадського суспільства, побудова держави не можлива без налагодження діалогу, і в першу чергу це стосується соціального діалогу в сфері трудових відносин де створюється додана вартість, виробляється національний продукт та формуються відносини з владою та в суспільстві в цілому.
В області з метою ефективного реформування виробничих трудових, соціально-економічних відносин та забезпечення конституційних прав і гарантій працівників і власників, та подальшого розширення співробітництва сторін соціального діалогу укладено територіальну угоду на період 2016-2020 роки.
Підкреслив, що угода є актом соціального діалогу, який визначає узгоджені норми діяльності Сторін щодо соціально-економічного розвитку області, удосконалення соціально-трудових відносин для забезпечення продуктивної зайнятості, справедливої оцінки оплати праці, охорони праці, соціального захисту та реалізації соціальних прав і гарантій працюючих, всього населення області.
Для забезпечення організації роботи з виконання територіальної угоди та поглиблення соціального діалогу головою облдержадміністрації Горганом О.Л. видано низку доручень, серед яких:
- доручення від 07.07.2016 № 47-1 «Щодо забезпечення виконання Територіальної угоди між Київською обласною державною адміністрацією, Спільним представницьким органом об’єднань організацій роботодавців Київської області, Київською обласною радою профспілок на 2016-2020 роки»;
- розпорядження від 24.01.2018 № 21 «Про посилення взаємодії профспілок з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями роботодавців в області».
«Сьогодні головним завданням влади на місцях є: сприяти розвитку підприємництва, залучення підприємств до виробництва товарів та надання послуг, розбудова громад і, як основний показник ефективності роботи влади це сприяти залученню інвестицій та створенню нових робочих місць. Мова в першу чергу повинна йти про місцевого інвестора. На порядку денному, як у влади так і у бізнесу та профспілок, гостро стоїть питання «легалізації» трудових відносин, додержання мінімальних соціальних стандартів щодо заробітної плати та її виплати у встановлені законодавством терміни» – підсумував Андрій Анісімов.
На засіданні тристоронньої соціально-економічної ради опрацьовано питання щодо соціального захисту населення, стану виплати заробітної плати та погашення її заборгованості; щодо реформування сфери охорони здоров’я та надання медичних послуг населенню Київської області; щодо реформування сфери освіти; щодо соціально-економічного становища Київської області; про розвиток ринку праці та рівень зайнятості і безробіття населення Київської області.
З інформацією про стан виконання Територіальної угоди між Київською обласною державною адміністрацією, Спільним представницьким органом об’єднань організацій роботодавців Київської області та Київською обласною радою профспілок на 2016 -2020 роки виступили:
- щодо соціального захисту населення, стану виплати заробітної плати та погашення її заборгованості директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Мещан Ігор Вікторович;
- щодо реформування сфери охорони здоров'я та надання медичних послуг населенню Київської області заступник директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Світлий Олександр Валентинович;
- щодо реформування сфери освіти Київської області заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Осипенко Жанна Жоржівна;
- щодо соціально-економічного становища Київської області заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Литвин Владислав Володимирович;
- про розвиток ринку праці та рівень зайнятості і безробіття населення Київської області директор Київського обласного центру зайнятості Дармостук Денис Георгійович;
- про стан пенсійного забезпечення жителів області начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Фатхутдінов Василь Гайнулович.
В обговоренні питань що були винесені на розгляд трьохсторонньої соціально-економічної ради взяли участь:
- голова Київської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Осіпов Юрій Олексійович;
- голова Київської обласної профспілки працівників агропромислового комплексу Хвостіков Василь Миколайович;
- голова Київської обласної організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Кисіль Віктор Павлович.
За підсумками роботи трьохсторонньої соціально-економічної ради визначено основні шляхи поглиблення соціального діалогу щодо соціально-економічного розвитку області, забезпечення виконання обласних та державних програм, розвитку профспілкового руху.
Також надано доручення профільним департаментам і управлінням провести робочі зустрічі з галузевими профспілками, активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо медичної підписної кампанії, на особливий контроль взяти питання щодо погашення заборгованої заробітної плати підприємствами-боржниками області, вжити заходів щодо зменшення безробіття в Київській області.
Київська обласна рада профспілок