26 червня 2018 року в Кіровоградській обласній державні адміністрації відбулось засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради.
На порядку денному розглянуті питання:
1. Про стан виконання Територіальної Угоди між Кіровоградською обласною державною адміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок Кіровоградської області на 2014-2017 роки у 2017 році.
2. Про дії сторін соціального діалогу щодо збереження та розвитку трудового потенціалу та стан підготовки інженерних і робітничих кадрів закладами вищої та професійно-технічної освіти області для потреб економіки регіону.
За результатами обговорення першого питання сторони соціального діалогу дійшли висновку, що реалізація зобов’язань за угодою в значній мірі сприяла збільшенню майже на 39 відсотків надходжень до обласного бюджету, підвищення розміру середньої місячної заробітної плати на 45,8 %. За рахунок реалізації 39 інвестиційних проектів забезпечено нарощення обсягів промислового виробництва, створено понад 900 робочих місць.
Як і передбачалось угодою сторонами здійснено конкретні заходи по зменшенню зарплатних боргів, зменшення відбулось на 64,5%. Сприяє цьому державний та громадський контроль за дотриманням законодавства про працю.
Налагодження стабільних соціально-трудових відносин підтримує високий рівень взаємодії сторін соціального діалогу.
Прийнято конкретні рішення по вирішенню проблемних питань , що потребують посиленої уваги сторін, а саме: виявлення фактів нелегальної зайнятості і зарплати, реалізації обласної Програми зайнятості населення на 2018-202 роки, сприяння в освоєнні нових технологій підприємствами та ін.
За пропозицією Голови ФПО Баланенка М.О. Рада при йняла рішення по створенню і збереженню на підприємствах первинних профспілкових організацій.
Що стосується другого питання, то зважаючи на серйозні проблеми в збереженні і розвитку трудового потенціалу області Рада вирішила:
- активізувати роботу по вирішенню регіональних проблем використання трудового потенціалу, захисту прав і гарантій працюючих, визначивши пріоритетними завдання щодо забезпечення:
раціонального використання наявних робочих місць та недопущення їх необґрунтованого скорочення, запровадження запобіжних заходів щодо масових звільнень за ініціативою роботодавців;
професійної підготовки кадрів, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників не рідше одного разу на 3 роки, навчання профспілкового активу;
безпечних умов праці та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці, зниження ризику втрати здоров’я і недопущення втрати життя працюючих на виробництві;
посилення відтворювальної, стимулюючої функцій заробітної плати та забезпечення зростання реальних доходів працівників;
зміцнення охорони здоров’я, впровадження заходів профілактики захворюваності, особливо професійної.
- обласній державній адміністраціїзабезпечити у 2018 році в повному обсязі виконання зобов’язань за угодою;
- обласному об’єднанню організацій роботодавців рекомендувати суб’єктам господарювання запровадження програм та стандартів соціальної відповідальності бізнесу;
- при проведенні переговорів із укладання колективних договорів, змін та доповнень до них, намагатись включення до них взаємних зобов’язань, передбачених ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди», передбачати додаткові гарантії і соціально-побутові пільги.
Федерація профспілок
Кіровоградської області