IMG 0708

 

 

Відповідно до плану роботи Чернівецької обласної ради профспілок днями на базі первинної профспілкової організації ДП Сторожинецьке лісове господарство проведено виїзний семінар керівників обласних організацій профспілок області.

Відкриваючи семінар, голова облпрофради Володимир Шкварковський наголосив на важливість посилення ролі профкомів як повноважних представників трудових колективів у колективних переговорах з адміністраціями підприємств щодо умов оплати праці, режиму трудового дня, охорони праці, соціального розвитку.

Про діяльність лісгоспу учасникам семінару докладно розповіли головний інженер підприємства Володимир Сеник та головний лісничий Василь Романюк.

У своєму виступі голова первинної профспілкової організації лісгоспу Василь Самушко зупинився на основних напрямках роботи первинки із забезпечення соціально-економічних інтересів працівників підприємства, захисту їхніх трудових прав. “Наш колективний договір-2018 передбачає набагато більші соціальні гарантії працівникам лісгоспу, аніж рекомендовано галузевою угодою, – зазначив голова профкому. – Робота у лісовій галузі пов’язана з високими виробничими ризиками, тому профспілка разом з адміністрацією підприємства піклується про забезпечення належних умов праці на кожній виробничій дільниці. Проведено капітальний ремонт побутових приміщень у Сторожинецькому деревообробному цеху. Зараз тривають ремонтні роботи у Чудейському транспортному цеху та на складі лісопродукції. Модернізація виробництва, оновлення лісозаготівельної, деревообробної техніки, транспортних засобів також сприяють суттєвому зменшенню виробничих ризиків. Усі працівники забезпечені якісним спецодягом, а у лісозаготівельних бригадах, деревообробних цехах, окрім основного комплекту, отримують ще й спецодяг з додатковим захистом від небезпечних виробничих факторів”. Керівник первинної профспілкової організації розповів також про надання допомоги пенсіонерам, які свого часу працювали у лісгоспі, про організацію відпочинку і оздоровлення працівників та їхніх родин. Як відомо, відповідно до вимог Закону «Про профспілки», роботодавець зобов’язаний виділяти щорічно не менше 0,3% від фонду оплати праці на культурно-масову, виховну і оздоровчу роботу місцевої профспілки. ДП «Сторожинецький лісгосп» збільшило цю цифру утричі.

“Сторожинецький лісгосп завжди вирізнявся злагодженою роботою, але особливого розвитку набув відтоді, коли його директором став Ігор Іванович Беленчук, – підкреслив голова обласного комітету профспілки працівників лісового господарства Володимир Барабах. – Покращилися виробничі показники, суттєво зросла зарплата. Адміністрація лісгоспу виконує усі вимоги колективного договору. Черговий позитивний приклад реалізації важливих соціальних проектів – оновлення галузевого дитячого пансіонату “Вербиченька”, у якому в другій відпочинковій зміні нині оздоровлюються 420 дітей. Сторожинецькі лісівники разом з іншими колективами лісогосподарських підприємств області доклали максимум зусиль для організації дітям відмінного літнього відпочинку”. Саме на прикладі Сторожинецького лісгоспу переконуємося у тому, що співпраця і взаєморозуміння між адміністрацією і профспілкою є запорукою успіху і гарних здобутків всього трудового колективу, зазначив Володимир Барабах.  

Учасники семінару відзначили високий рівень захисту соціально-економічних інтересів та трудових прав працівників ДП «Сторожинецький лісгосп» з боку адміністрації підприємства та його профспілки, взяли участь в офіційному відкритті другої зміни літа 2018 року в дитячому оздоровчому закладі “Вербиченька”.  

За словами голови Чернівецької обласної ради профспілок Володимира Шкварковського, президія облпрофради рекомендуватиме профспілковим організаціям краю наслідувати позитивний досвід Сторожинецького лісгоспу із забезпечення соціальних і трудових гарантій працівникам, організації профспілкової діяльності.

 

IMG

 

IMG 0702

 

IMG 0704

 

IMG 0715 

 

IMG 0718

 

IMG 0727

 

IMG 0729 

 

Михайло Лєньков,

завідувач відділу з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів

Чернівецької облпрофради