21 серпня 2018 року на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва відбулося заняття Школи керівників бібліотек області на тему «Бібліотека в системі координат культурного простору територіальної громади».
У заході брали участь: Попова Лілія Григорівна, начальник відділу Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Кременюк Михайло Володимирович, заступник голови Вінницької обласної Ради; Городинський Станіслав Станіславович, начальник управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації; Побережна Тетяна Іванівна, голова Вінницької обласної організації профспілки працівників культури, а також директори центральних бібліотечних систем, центральних районних, міських та публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад Вінницької області.
Новопризначений директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Сеник Лариса Борисівна у своєму виступі виклала основні орієнтири стратегічного розвитку головної книгозбірні області та взаємодії з бібліотеками ОТГ в умовах децентралізації.
Актуальну та корисну інформацію щодо державної політики, спрямованої на розвиток територіальних громад, отримали учасники школи з виступу Попової Л.Г. «Чотири роки реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Регіональний вимір». Були наведені приклади успішної роботи Барської, Калинівської та Тульчинської ОТГ.
Жвавий інтерес з питань забезпечення трудових та соціально-економічних прав і гарантій працівників культури в умовах проведення реформ викликав виступ Побережної Т.І.
До заходу долучився експерт Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування міжнародного проекту Європейського Союзу U-LEAD з Європою Євгеній Шаповал, який ознайомив учасників зібрання з процесом децентралізації в області.
Учасники школи активно обговорювали презентації-виступи практиків бібліотечної роботи – Коваль О.А., директора централізованої бібліотечної системи Немирівської міської ради; Вонхольської М.В., директора КЗ «Публічна бібліотека Жданівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області» та Марченко Т.М., завідувачки науково-методичного відділу Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.
В ході дискусії було зроблено акцент, перш за все, на реформі децентралізації, її досягненнях і викликах для працівників культури області.
За результатами роботи найближчим часом будуть напрацьовані пропозиції та рекомендації щодо моделей функціонування бібліотечних закладів об’єднаних територіальних громад.
Профспілка працівників культури України