DSC 0402

 

 

27 вересня 2018 р. відбулися збори активу Полтавської обласної ради профспілок, в яких взяв участь голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Профспілкове зібрання розглянуло ключові питання організації протистояння наступу влади на права профспілок, зокрема майнові, та проведення акцій протесту з вимогами забезпечення соціальних стандартів та гарантій для громадян України.

Голова ФПУ у своєму виступі акцентував увагу полтавського активу на перебігу подій навколо майна профспілок, які відбуваються з меншим чи більшим загостренням з 1992 року, коли Верховна Рада України прийняла невиважене рішення щодо належного профспілкам майна. Тією суперечливою постановою та подальшим потуранням влади незаконним спробам й були спровоковані злочинні наміри певних мафіозних кланів привласнити санаторно-курортні заклади, туристичні бази, приміщення навчальних центрів, офісні будівлі профспілок. ФПУ вдавалося до 2014 року стримувати апетити охочих до чужого.

Відверті загарбницькі дії були ініційовані тодішнім прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, котрий фактично дав відмашку рейдерам на віджимання профспілкового майна. Запрацювали схеми буцімто юридично підтвердженої передачі майна у власність прокурорсько-суддівському чиновництву: позов прокуратури щодо неправомірності рішень органів місцевого самоврядування про право профспілок на майно – судове рішення про відчуження майна до Фонду Держмайна – постанова Кабміну про передачу «нічийого», що перебуває у Фонді, у власність «своїм». Звісно, для ефективнішого використання. Риторичним є запитання, чи може наш вздовж і впоперек корумпований суд визнати неправомірним позов такої ж наскрізь «відколядованої» прокуратури? Ось таким маніпулятивним способом полтавські прокурори та закарпатські судді «із вкрай обмеженими для відповідальної праці умовами» й отримали у власність профспілкові приміщення.

Г.В. Осовий інформував актив про липневу зустріч з Прем'єр-міністром України В.Б. Гройсманом, за підсумками якої була створена тристороння робоча група (Кабмін, профспілки, Фонд Держмайна) для розв'язання проблеми і подачі відповідних пропозицій до 5 жовтня цього року. Голова ФПУ підкреслив, що він, на жаль, не сподівається за нинішнього стану «партнерських стосунків» профспілок з урядом на позитивне вирішення.

Учасники зборів активу детально обговорили ситуацію, викликану урядовими діями, що призводять до суттєвого послаблення соціальної захищеності працюючих. Г.В. Осовий підкреслив, що до рішучого протесту профспілки України спонукає антисоціальна спрямованість проекту Державного бюджету на 2019 рік, який знову ґрунтується на занижених рівнях основних державних стандартів і гарантій.

Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більше ніж удвічі нижчий за фактичний його розмір і утричі нижчий показника, розрахованого ФПУ відповідно до норм чинного законодавства та міжнародних зобов'язань України. Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відсутні державні програми підтримки основних галузей виробничої сфери, кредитні зобов'язання держави здійснюються за рахунок зниження соціальних стандартів та гарантій.

Активісти облпрофради підтримали рішення Президії Федерації профспілок України щодо проведення протестних акцій до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю: 9 жовтня – в трудових колективах, містах та обласному центрі, 17 жовтня – Всеукраїнської акції протесту у Києві. Організаційні зусилля будуть спрямовані на забезпечення акції необхідними плакатами, банерами, а головне – участі в ній не менше ніж одного відсотка членів профспілок.

Голова Полтавської облпрофради Леонід Вернигора поінформував учасників зборів про стан профспілкової роботи в області, висловив вдячність голові Федерації за підтримку позиції облпрофради у майновому протистоянні з владою та можливість безпосереднього спілкування.

Члени президії облпрофради, керівники обласних профспілкових організацій, голови міськрайонних координаційних рад голів профкомів, голови первинних профорганізацій отримали вичерпні відповіді Г.В. Осового на численні запитання стосовно практики профспілкової діяльності. Зокрема, йшлося про необхідність пріоритетної уваги до проблем профспілок виробничої сфери, яка є наповнювачем бюджету, і відтак – рушієм усіх змін на краще. Активісти запропонували голові Федерації звернути увагу на невирішеність низки проблем у стосунках профспілок з новоутвореними об'єднаними територіальними громадами тощо.

Учасники зборів висловили сподівання, що зустрічі керівництва ФПУ з регіональним активом на місцях знову стануть традицією.

 

Ганна Таргаєва,

заступник голови Полтавської обласної ради профспілок

 

DSC 0397

 

 

DSC 0406

 

DSC 0405

 

DSC 0411