З метою вирішення питання підвищення зарплат працівникам культури, спорту і ЗМІ, що живуть і працюють в так званій «сірій зоні» Луганської та Донецької областей, 19 жовтня за ініціативи Голови ЦК Профспілки працівників культури України Людмили Перелигіної у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулася зустріч із заступником Міністра Юрієм Гримчаком.
Під час зустрічі головою Профспілки наголошувалося, що без культури і духовності не може існувати будь-яка нація, тому, забезпечення національної безпеки в цій сфері є важливим складником державної політики. Але, на жаль, серед пріоритетних напрямів відновлення критичної інфраструктури та соціальних послуг Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, затвердженої постановою КМУ від 13 грудня 2017 р. № 1071, не передбачено ні капітального ремонту, ані відновлення ушкодженої інфраструктури культури і спорту, ані стимулювання їх розвитку в цих регіонах.
Незважаючи на безліч проблем (непоодинокі обстріли, відсутність газопостачання та електроенергії), ця невелика кількість працівників культури, спорту, ЗМІ вирішує питання, пов'язані із зміцненням соціальної стійкості, примирення, вносить неоціненний внесок у становлення сучасної, європейської української культури в регіоні. При цьому, майже всі працівники працюють за мінімальну заробітну плату.
На початку вересня ц.р. Кабмін ухвалив Постанову № 708, якою встановлюється 50-відсоткова надбавка для тих, хто працює на «лінії розмежування», але на працівників духовної сфери дія документу чомусь не розповсюджується.
Тому, для встановлення справедливості Профспілка працівників культури України звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до профільних міністерств з пропозицією включити до переліку категорій працівників, яким встановлюється підвищена оплата праці, також і працівників культури, спорту, ЗМІ.
Першим на звернення Профспілки відреагувало Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. В ході зустрічі було обговорено низку проблемних питань працюючих у «сірій зоні» та намічено низку заходів щодо підготовки і прийняття державних нормативних актів, спрямованих на підвищення рівня їх соціально-економічного захисту.
З цією метою досягнуто домовленості про проведення найближчим часом спільної наради за участю представників міністерств та профспілок бюджетних галузей.
Прес-центр ФПУ