img-29


Відповідно до плану роботи Чернівецької обласної ради профспілок    для голів обласних галузевих організацій профспілок, їх заступників та головних бухгалтерів, голів профкомів проведено семінар-навчання з питань пенсійного забезпечення громадян, діяльності Фонду соціального страхування України в сучасних умовах.

 

Відкриваючи семінар, голова облпрофради Володимир Шкварковський наголосив на важливість методичного та інформаційного забезпечення діяльності профспілкового активу. У цьому контексті, на його думку, плідною є співпраця обласної ради профспілок, у рамках соціального партнерства, з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області. Спільні комунікативні заходи, обмін інформацією з цими територіальними органами сприяють підвищенню ефективності роботи профспілкових організацій Буковини щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працюючих.

У виступі перед учасниками семінару заступник начальника відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Ольга Бойко детально поінформувала присутніх про умови призначення, порядок обчислення та перерахунків пенсій. Повідомила про заплановані на 2019 рік їх підвищення, зокрема, березневий перерахунок раніше призначених пенсій у зв’язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати в Україні. Зазначила, що відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” у липні та грудні нинішнього року проводитимуться перерахунки пенсій, пов’язані з підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. При цьому пояснила, що такий перерахунок в частині перегляду мінімального розміру пенсії та підвищення за понаднормативний стаж стосуватиметься непрацюючих пенсіонерів.

Фахівець пенсійної служби надала також роз’яснення окремих питань пенсійного забезпечення та відповіла на запитання учасників зустрічі, які стосувались механізму розрахунку розміру пенсії, визначення заробітної плати та страхового стажу для її обчислення. Поінформувала представників профспілкових організацій про запровадження пенсійною службою сучасних форм дистанційного обслуговування громадян, що є зручним способом отримання корисної інформації з пенсійного забезпечення, а також про електронний формат єдиного реєстру застрахованих осіб, переведення в електронну форму пенсійних справ та зручний формат електронного пенсійного посвідчення. Відзначила, що покращення якості обслуговування громадян і підвищення рівня пенсійного забезпечення є вагомими чинниками зміцнення добробуту суспільства.

Начальник Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області Андрій Шевченко розповів про форми і методи діяльності очолюваного ним органу, поінформував, що за рахунок коштів Фонду фінансуються витрати на санаторно-курортне лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, якщо таку потребу визначено висновком медико-соціальної експертної комісії. За словами А.Шевченка, потерпілому, якому встановлено інвалідність, за медичним висновком безоплатно надаються послуги для санаторно-курортного лікування на підставі укладеного тристороннього договору, при цьому потерпілі можуть вільно вибирати санаторно-курортний заклад, розташований на території України, за відповідним профілем лікування.

Окремо було поінформовано про нові форми організації санаторно-курортного та реабілітаційного лікування і оздоровлення працюючих.

Учасники семінару отримали ґрунтовні кваліфіковані відповіді на численні запитання до гостей заходу, відзначили потребу у продовженні цієї практики у рамках соціального партнерства.

 

Михайло Лєньков,

 

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради