20 лютого у Всесвітній День соціальної справедливості відбулося засідання колегії Департаменту Соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації за участі представника Міністерства соціальної політики Музиченка В.В., голови облдержадміністрації Вельбівця О.І., керівників районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, соціальних партнерів.
Голова Федерації профспілок Черкаської області Шевченко П.В. у своєму виступі подякував працівникам Департаменту та підпорядкованих установ системи соціального захисту за спільну роботу, ознайомив із заявою Федерації профспілок України з нагоди Дня соціальної справедливості.
У питаннях спільного напрямку роботи профспілок з органами державної влади та місцевого самоврядування щодо своєчасності виплати заробітної плати працівникам та погашення її заборгованості в області досягнуто суттєвого зниження боргів за 2018 рік на 52,4 млн. грн. Але станом на 1.01.2019 р. сума невиплати залишається суттєвою – 58,5 млн. грн., при цьому частка економічно активних підприємств становила 42,1 млн. грн..
Середньомісячна заробітна плата за рік зросла на 23,8% і становить 7478 грн. (по Україні 8865 грн.), область посідає 14 місце в державі за рівнем зарплат.
Тривожним є показник надання державної соціальної допомоги понад 309 тис. сімей, що становить 60 відсотків від загальної кількості сімей області. У структурі соціальної допомоги житлово-комунальні субсидії становлять 64,1%. Тому у своєму виступі звернув увагу учасників засідання на значну кількість категорій та чисельність населення, яке потребує соціальної допомоги. Адже динаміка таких процесів на фоні збільшення вартості життя, в т.ч. комунальних послуг, та в умовах обмеженості фінансового ресурсу місцевих бюджетів, трудової міграції населення, збільшення частки непрацездатного населення (пенсіонери, діти) в структурі жителів області свідчить про бідність населення, зниження купівельної спроможності. Це вже негативно впливає на обсяги придбання товарів, ринок послуг, економічну активність малого та середнього бізнесу. Про що у своїх виступах говорили і представники територій, закладів соціального захисту.
Потребують аналізу процеси створення об’єднаних територіальних громад, їх фінансова спроможність та реорганізація закладів соціальної та медичної сфери, доступність послуг, кадрове забезпечення.
У своєму виступі Шевченко Петро Васильович привернув увагу до пріоритетного завдання створення робочих місць в галузях економіки, легалізація трудових відносин, наповнення місцевих бюджетів. Адже за інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області протягом січня-листопада 2018 року чисельність застрахованих осіб хоч і зросла на 18 тис. осіб, але становить тільки 270 тис. осіб – близько половини населення працездатного віку. При цьому значна частина працівників представляють бюджетну сферу.
Федерація профспілок Черкаської області