Про це зазначено у постанові Центральної Ради Профспілки працівників оборонної промисловості України, ухвальній на її засіданні 9 квітня.
Основним питанням порядку денного зібрання було визначення подальших дій Профспілки у сфері соціально-економічного захисту її членів.
Голова Профспілки працівників оборонної промисловості України Олександр Черниш у своїй доповіді наголосив, що потужні профспілки, які здатні ефективно захищати інтереси працівників, – невід’ємний атрибут цивілізованої держави. На його переконання, в сучасних умовах питання підвищення ролі профспілок як важливого інструменту соціального діалогу набуває нового значення, що зумовлено не лише необхідністю обстоювати законні права та інтереси працівників-членів профспілок, але й забезпечення громадських прав і свобод широких верств населення.
Найбільш дієвими механізмами у подальшій роботі було названо розвиток соціального діалогу на усіх рівнях, удосконалення форм співпраці з органами виконавчої влади, консолідація дій профспілок у захисті прав працівників, а також колективні договори.
ЦР постановила при їх укладанні на підприємствах, визнати основними питання занятості та своєчасної оплати праці. При цьому було наголошено на необхідності підвищення державних соціальних стандартів, зокрема, рівня оплати праці та додаткових пільг і гарантій, закріплених у колдоговорах.
За статистичними даними, фахівці, які працюють на держаних підприємствах оборонної промисловості України, отримують зарплату значно нижчу, чим в оборонній сфері будь-якої іншої країни світу. Вартість української оборонки – недооцінена, хоча кваліфікація наших працівників дуже висока.
Право працівників на гідну оплату праці – наше основне завдання, - проголосили учасники засідання. Вони зазначили, що під час нової колдоговірної компанії потрібно взяти за мету недопущення встановлення зарплат, нижчих, ніж середня по промисловості. Вирішено звернутись з такою ініціативою до соціальних партнерів Профспілки - керівництва Державного Концерну «Укроборонпром».
Також перед усіма ланками Профспілки поставлено завдання проводити простійний аналіз економічної діяльності підприємств та ініціювати збільшення розміру заробітної плати темпами не нижчими, ніж зростання обсягів виробництва підприємства, реалізації його продукції, робіт або послуг.
Серед інших завдань:
- забезпечення постійного контролю стану виплати заробітної плати та щомісячне інформування ЦР Профспілки про наявну заборгованість для звернення у вищестоящі інстанції для її усунення;
- внесення в колективний договір додаткових соціально-економічних гарантій щодо оплати праці для молодих працівників;
- проведення моніторингу стосовно дискримінації на робочих місцях;
- інформування членів профспілки на інформаційному стенді в розділі «Колективний договір» про позитивні наслідки виконання колективного договору та ін.
Президії Центральної Ради Профспілки доручено: - брати участь у спільних заходах з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, ДК «Укроборонпром» з метою захисту інтересів членів Профспілки та ведення соціального діалогу, - ініціювати та вимагати від власників та роботодавців здійснення заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, - надавати солідарну підтримку організаційним ланкам Профспілки у разі їх звернення за допомогою у проведенні акцій та інших заходів при порушенні законодавства про працю, законодавства про колективні договори і угоди тощо.
ЦР було розглянуто низку інших актуальних питань профспілкового життя.
Прес-центр ФПУ