19.04.19

 

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який цього року проходить під гаслом: «Безпечне і здорове майбутнє праці», Миколаївською облпрофрадою проведено розширене засідання Молодіжної ради облпрофради на тему: «Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві. Охорона праці через призму колективного договору». Участь у заході взяли члени Молодіжної ради облпрофради, а також профспілковий актив: голови та представники обласних галузевих та первинних профорганізацій.

Відкриваючи захід, заступник голови облпрофради Любов Онищенко підкреслила, що День охорони праці, який відзначають 28 квітня, є лише початком заходів, присвячених охороні праці, що триватимуть протягом усього року.

Микола Бешевець, головний державний інспектор Управління Держпраці у Миколаївській області, проінформував про стан виробничого травматизму у 2018 році по Миколаївській області. Так, у 2018 році рівень виробничого травматизму, у порівнянні з 2017 роком, збільшився на 10,1%, а кількість травмованих працівників збільшилась на 14%. За 2018 рік по області сталося 87 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом (у 2017 році – 72 нещасних випадки), з них 13 нещасних випадків зі смертельним наслідком (у 2017 році – 10 зі смертельним наслідком). До основних травмонебезпечних галузей економіки відносяться: транспорт, складське господарство, поштова і кур’єрська діяльність, освіта, охорона здоров’я, сільське і лісове господарство. Основними причинами виробничого травматизму, як свідчить аналіз, є організаційні причини (85% всіх нещасних випадків пов’язаних з виробництвом) – відсутність або неякісне навчання з питань охорони праці, порушення вимог нормативних документів, невиконання заходів з охорони праці, порушення правил з експлуатації обладнання.

 

20.04.2019

 

Порядок дій працівника та роботодавця при нещасному випадку на виробництві також був окреслений Миколою Бешевцем. Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232. Він визначає процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності. Присутні також дізналися про випадки, коли нещасні випадки визнаються пов’язаними з виробництвом та не пов’язаними з виробництвом.

Любов Онищенко, висвітлюючи питання «Охорона праці через призму колективного договору», наголосила, що працювати над проектом колективного договору мають кваліфіковані спеціалісти з різних напрямків, які будуть відповідати кожний за свій розділ. Розділи колдоговору мають містити зобов’язання для роботодавця, профспілкового комітету та працівника. Крім того, колдоговір має містити комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій. На охорону праці роботодавець повинен виділяти кошти – не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік згідно ст. 19 Закону України «Про охорону праці». На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи, організації.

Слід зазначити, що серед учасників був розповсюджений буклет «Нещасний випадок на виробництві. Алгоритм дій», підготовлений фахівцями облпрофради за матеріалами управління Держпраці у Миколаївській області.

 

19.04.2019


Члени Молодіжної ради висловлюють вдячність організаторам та соціальним партнерам за змістовне розкриття тем засідання, можливість задавати питання, отримувати консультації з питань охорони праці та можливість поспілкуватися.

За повідомленням

Сайту Миколаївської обласної ради профспілок