Сьогодні, 21 травня, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулося засідання Чернівецької обласної соціально-економічної ради, у рамках якої заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк, перший заступник голови обласної ради Інга Маковецька, голова ради Федерації роботодавців Чернівецької області Микола Бузинський та голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський підписали Територіальну угоду про регулювання основних принципів та норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин у Чернівецькій області на 2019-2020 роки.
Звертаючись до учасників церемонії, голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський сказав, що підписання Угоди є знаковою подією для усіх сторін соціального партнерства. Понад півроку йшли перемовини сторін, відбулася низка засідань спільної робочої групи з узгодження багатьох положень документа. Вдалося конкретизувати окремі пункти Угоди, прописано роль об’єднаних територіальних громад як інституту місцевого самоврядування у реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин у регіоні. Чи не вперше констатовано, що у 2018 році в області позбулися такого ганебного явища як борги по заробітній платі.
Водночас, як наголосив голова облпрофради, середня заробітна плата по області вже упродовж тривалого часу залишається найнижчою серед інших регіонів України. Тому вбачаємо наше головне завдання у тому, щоб домогтися встановлення мінімальної заробітної плати на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму. Навряд чи є потреба переконувати присутніх, що заробітна плата є не тільки єдиним (як правило) джерелом доходу працюючого і його сім’ї, а й потужним внутрішнім інвестором розвитку економіки регіону, тому в Угоді передбачено зростання середньої зарплати не менше як на 16,7 відсотка, хоча пропозиція профспілкової сторони була іншою – 25 відсотків. Тим більше, що за межею бідності нині знаходяться понад 30 відсотків працюючих в області. Саме через це за місяць плануємо розглянути таке питання на засіданні Обласної тристоронньої соціально-економічної ради.
На думку Володимира Шкварковського, проблеми, пов’язані з реалізацією соціально-економічної політики і трудових відносин в регіоні, вирішуватимуться, якщо усі трудові колективи, а особливо із бізнес-середовища, будуть залучені до колективно-договірного регулювання трудових, соціально-економічних питань.
Сторони соціального діалогу внесли зміни до складу Чернівецької обласної тристоронньої соціально-економічної ради, затвердили щорічну черговість головуючого на засіданнях Ради, заслухали інформацію про стан виконання сторонами соціального діалогу зобов’язань Територіальної угоди на 2016-2018 роки за підсумками роботи у 2018 році, схвалили план роботи Ради на 2019 рік.
Михайло Лєньков,
завідувач відділом з питань
захисту соціально-економічних
та духовних інтересів працюючих
Чернівецької облпрофради