IMG 4247

 

 

Голова ФПУ Юрій Кулик взяв участь у засіданні науково-методичної ради ФПУ, яка цими днями проходить у Львові на базі навчально-готельного комплексу „Гетьман”, зустрівся із головами галузевих профспілок.

У цьому заході взяли участь заступник Голови ФПУ Євген Драп'ятий, Голова Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок Віталій Дубіль, Голова Об'єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко.

Відкриваючи  зустріч, Юрій Кулик закцентував свою увагу на повсякденній роботі Федерації профспілок. Заборгованість по виплаті зарплат, зайнятість населення, скорочення, приховане безробіття, прожитковий мінімум, – далеко не повний перелік питань, над яким працюють профспілки.

Спеціалісти не тільки роз’яснюють права й захищають інтереси спілчанина, але дбають про престижність праці, сьогодення і майбутнє трудящих. Є добра співпраця з Верховною Радою, ведуться належні переговори з Кабміном. Чимало дискусій ведеться з Міністерством соціальної політики. І незважаючи на підчас нелегкі переговорні процеси з органами влади, в яких бере участь Федерація, на даному етапі у спілчанина немає і не може бути іншого захисту крім профспілки.

Голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько проінформував голову ФПУ Юрія Кулика про те, що в області вкрай напружена ситуація у зв’язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати – затримка вже виділених коштів на рівні держказначейства, яке свідомо чи за чиєюсь вказівкою блокує проплати підприємствам області. Така негативна ситуація склалася на підприємствах ЖКГ, шляхового господарства. Останніми днями Казначейство Львівщини затримує платежі місцевим бюджетам. Область профінансовано у розмірі семи відсотків. Відповідно відчувається напруження у трудових колективах, ті у свою чергу звертаються у галузеві профспілки, ОПЛ.

Підсумовуючи, Роман Дацько сказав, що така складна ситуація, що виникла у зв’язку з затримкою коштів щодо перерахування на рахунки підприємств, дестабілізує їх роботу і створює соціальну напругу.

Голова ФПУ зазначив, що знайомий із цією проблемою, адже вона невтішна майже по всій країні. Крім непроплат, є затримки щодо фінансування ДЮСШ, виплат за лікарняними листками.

Голови галузевих профоб’єднань Львівщини висловили свою стурбованість і просили голову ФПУ допомогти розв’язати цю проблему.

Голова галузевої профспілки хімічних і нафтохімічних галузей Богдан Тиванчук загострив свою увагу на економічній кризі, яка є в державі, і Федерації профспілок необхідно більше уваги приділяти цьому питанню. Богдан Козло, голова профспілки ЖКГ, повідомив, що на підприємствах галузі вкрай напружена обстановка, бо казначейство затримує перерахунки. Ні пікети, ні звернення не дають позитивних рішень. Висловив своє бачення, щоб ФПУ виступила ініціатором щодо проведення по всій Україні акцій протесту, Юрій Білий, голова галузевої профспілки працівників охорони здоров’я стривожений тим, що затримка вже торкнулася і бюджетних організацій. В обговоренні взяли участь Богдан Пилюх, голова профспілки працівників торгівлі, Марія Карвацька, голова галузевої профспілки будівництва, Ігор Литвин, голова профспілки радіоелектроніки, які підтримали колег і виступили із пропозиціяи „закидати” Адміністрацію Президента, Кабмін, телеграмами.

Відповідаючи на запитання голів профоб’єднання Львівщини, Юрій Кулик запевнив, що ФПУ знає всі ці проблеми й звернеться до Прем’єра щодо їх розв’язання .

Головна запорука успіху – це беззаперечна і безумовна консолідація всіх спілчан профоб’єднань, підсумував голова ФПУ.

 

Ігор МАРШАЛОК,

Об’єднання профспілок Львівщини

 

IMG 4243

 

IMG 4147

 

IMG 4176

 

IMG 4226

 

IMG 4142

 

IMG 4282