20130124124558 

 

 

У Львові на базі готельно-навчального комплексу „Гетьман” відбулося засідання науково-методичної ради ФПУ.

У роботі взяли участь голова ФПУ Юрій Кулик, заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий, директор НМЦ профспілок Волинської області Галина Даниленко, директор НМЦ профспілок Чернігівської області Ірина Дорожкіна. А також Віталій Дубіль, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, заступник голови НМЦ ради ФПУ, Сергій Пєньковський, радник голови ФПУ, Сергій Попович, ректор Академії праці, соціальних відносин і туризму, Лариса Ровчак, завідувачка відділу департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ, Сергій Тесленко, голова ОП Харківської області, Валентина Хіть, директор НМЦ Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та Валентина Шевченко, керівник департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ.

Відкрив засідання голова Федерації Юрій Кулик. Він зазначив, що питання підготовки профспілкових кадрів та підвищення їхньої кваліфікації займає важливе місце у діяльності профспілок – від первинної профспілкової організації до ФПУ. Сьогодні профспілкова освіта охоплює дуже широкий спектр питань: від колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин до ролі місця профспілок у створенні безпечних умов та охорони праці.

Проте головним питанням залишається те, як донести знання до кожного члена профспілки, як правильно їх використати в роботі. Нагальною є потреба формування у членів профспілок активної громадянської позиції, вміння кваліфіковано обстоювати свої інтереси і права.

Протягом навчального року проводилась робота з підготовки типових програм навчання громадських інспекторів праці та розробки порядку їх навчання. Водночас, як зауважив голова Федерації, масового навчання ще не відбулося, отже є над чим працювати. Плідні результати з профспілкового навчання мають територіальні об’єднання профспілок. Ними проведено близько 3-х тисяч заходів для членів профспілок, у тому числі 423 круглих столи та науково-практичні конференції. Лідерами щодо проведення навчань є Дніпропетровська, Харківська, Чернігівська обласні профоб’єднання, а також місто Київ. Невтішні результати, щодо навчання профактиву у Житомирській, Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській, Херсонській профоб’єднаннях.

Флагманом у профспілковому навчанні є навчально-методичний центр Чернігівської області, де за навчальний рік спільно із Всеукраїнськими профспілками – їх сайт www.nmc.cn.ua - проведено навчання у 24 групах. Члени науково-методичної ради ФПУ одностайно підтримали пропозицію голови Дніпропетровської облпрофради Віталія Дубіля, про виконання рішень Президії ФПУ про об’єднання Академії праці і соціальних відносин ФПУ, інституту туризму та Харківського соціально-економічного інституту.

Всі учасники засідання не тільки обговорили нагальні проблеми, але ознайомилися із НТК „Гетьман”, поділилися враженнями, намітили перспективи на наступні роки.

Для них було організовано цікаву пізнавальну екскурсію старовинним Львовом.

Ігор МАРШАЛОК,

Об’єднання профспілок Львівщини